За останні кілька років ми спостерігаємо зростання приватних компаній вартістю понад мільярд доларів – так звані «єдинороги».
Але останнім часом з’являються компанії, які отримали нову назву – “decacorns”, тобто компанії, чия вартість перевалила за позначку в $10 млрд.
Dropbox
Вартість: $10 млрд
CEO: Дрю Х’юстон
Dropbox – файловий хостинг компанії Dropbox Inc., що включає персональне хмарне сховище, синхронізацію файлів і програму-клієнт. Штаб-квартира компанії розташована в Сан-Франциско.
Dropbox дозволяє користувачам створити спеціальну папку на своїх комп’ютерах, яку Dropbox синхронізує таким чином, що вона має однаковий вміст незалежно від того, який пристрій використовується для перегляду.
Вартість: $11 млрд
CEO: Бен Зільберман
Pinterest – соціальний інтернет-сервіс, фотохостинг, що дозволяє користувачам додавати в режимі онлайн зображення і поміщати їх в тематичні колекції і ділитися ними з іншими користувачами.
16 серпня 2011 журнал «Time» вніс сервіс в список «50 кращих веб-сайтів 2011 року», відтоді число користувачів сайту стало рости в геометричній прогресії.
SpaceX
Вартість: $12 млрд
CEO: Ілон Маск
Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) – американська компанія, виробник космічної техніки зі штаб-квартирою в місті Хоторн, Каліфорнія, США.
Заснована в 2002 році колишнім акціонером PayPal і CEO Tesla Motors Ілона Маском з метою скоротити витрати на польоти в космос, відкриваючи шлях до колонізації Марса.
WeWork
Вартість: $18 млрд
Засновники WeWork: Мігель Маккелві і Адам Ньюманн
Адам Ньюманн і Мігель Маккелві, засновники мережі коворкінгів WeWork, зробили ставку на альтернативу офісам, коли економічна криза в США виштовхнула з робочих просторів частину резидентів.
Стартап двох компаньйонів знайшов відгук у молодих людей: сьогодні мережа WeWork об’єднує 50 тисяч осіб, які працюють по-новому в 177 точках, 32 містах та 13 країнах світу.
Palantir
Вартість: $20 млрд
CEO: Алекс Карп
Palantir – приватна американська компанія, розробник програмного забезпечення аналізу даних для організацій, основний замовник – спецслужби, інвестиційні банки, хедж-фонди.
Повна назва – Palantir Technologies, Inc. Штаб-квартира фірми розташована в Пало-Альто, представництва відкриті в 9 країнах.
Основна концепція продуктів фірми – візуалізація великих масивів даних з різнорідних джерел, що дозволяє користувачам без технічної підготовки знаходити взаємозв’язки між об’єктами, виявляти збіги між об’єктами і подіями навколо них, виявляти аномальні об’єкти – Data Mining з упором на інтерактивний візуальний аналіз в дусі концепції посилення інтелекту.