Економіка України
Подобається

“Мінімалка у розмірі 300 доларів”: Експерти розповіли, коли це можливо

14/02/2019
“Мінімалка у розмірі 300 доларів”: Експерти розповіли, коли це можливо

Мінімальної зарплати в розмірі 300 доларів не буде ще 5-7 років. Про це в коментарі ЗМІ заявив економічний експерт Олександр Охріменко.

За його словами, можна швидше домогтися такого рівня "мінімалки", але це загрожує зростанням цін.

"Можна штучно підняти зарплату за рахунок емісії гривні, але тоді ціни зростуть більше, ніж сама зарплата. Відбудеться девальвація і, якщо ви перерахуєте, то буде та ж сума", – говорить Охріменко.

А ось без ризиків зростання зарплати можливе через роки. Для цього, наприклад, необхідно створити комфортні умови для європейських бізнесменів, які могли б заходити в Україну і відкривати підприємства.

"Можна поміняти роботу місцевих органів влади, щоб інвестори з ЄС, малий і середній бізнес, могли без проблем і затримок відкрити на території України цех, представництво, склад. В результаті зросте кількість робочих місць, зросте заробітна плата, буде попит на робочу силу. Зміцниться український бізнес, який буде співпрацювати з європейськими компаніями, створювати нові робочі місця і підвищувати зарплату", – продовжує експерт.

Також цього можна домогтися, запустивши кредитування українського бізнесу.

"Можна зробити так, щоб бізнес міг отримувати нормальну кількість кредитів за нормальною ставкою. Тоді він буде розвиватися, що призведе до попиту на робочу силу і зростання зарплат", – додає Охрименко.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року, мінімальна зарплата в Україні зросла до 4170 гривень, тобто на 447 грн. З 1 січня 2017 року мінімальна зарплата в Україні була підвищена відразу вдвічі – з 1600 до 3200 грн.

А середня номінальна заробітна плата в грудні 2018 вперше перевищила позначку в 10 тисяч гривень і становила 10 573 грн. Таким чином, за рік середня зарплата зросла на 20,5%, тоді як інфляція виявилася на рівні 9,8%.


                         



Коментарі