Головні Новини
Подобається

Заяви інспекторів і штрафи: українців почнуть карати за невідсортоване сміття

06/11/2018
Заяви інспекторів і штрафи: українців почнуть карати за невідсортоване сміття

В Україні вирішили на законодавчому рівні розподілити право власності на тверді побутові відходи: до потрапляння в cміттєвий бак – це майно людини (підприємства), після потрапляння туди – володіння муніципалітету.

Чіткий розподіл випишуть в спеціальному законопроекті, який дозволить зрушити з мертвої точки проекти з переробки відходів, повідомив заступник директора департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Віктор Белько.

"В даний час інвесторів стримує те, що в нашій країні чітко не визначений статус побутових відходів, а також права власності на ці відходи і на вторинні матеріали, які виходять в ході переробки. Інвестори побоюються, що, вклавши в гроші в обладнання і технології переробки, вони зіткнутися з масою проблем", – зазначив Белько.

За його словами, муніципалітет після внесення змін до законодавства буде передавати ТПВ компаніям, що займаються сміттєпереробкю. На етапі збору у населення сміття потраплятиме в розпорядження спеціалізованих автопідприємств, що займаються його збиранням.

Ще одна мета законопроекту – змусити муніципальну владу ставити різні контейнери, а людей – правильно сортувати відходи перед викидом.

"В Україні досі немає роздільного збору сміття, хоча з 1 січня 2018 року в країні набув чинності закон, що зобов'язує громадян і підприємства сортувати побутові відходи. Але за фактом цього не відбувається. Також не застосовуються діючі штрафи – хоча в європейській практиці за "неподілене" сміття жорстко штрафують", – заявив Белько.

Зокрема, штраф за невідсортоване сміття в Україні для фізосіб становить 20-80 неоподатковуваних мінімумів (340-1360 гривень), а для юросіб – 50-100 мінімумів (850-1700 гривень).

"Відповідальність за збір сміття і забезпечення умов для його сортування буде на муніципалітеті. Доручити контроль над виконанням збираються Держекоінспекції. Вона ж зможе виписувати штрафи", – резюмував Белько.

Як повідомлялось раніше, Європейський парламент прийняв рішення про заборону використання одноразового пластику. У зв'язку з цим багато європейських країн і компаній знаходять власні способи в боротьбі з перенасиченням планети різними відходами.


                         



Коментарі