Головні Новини
Подобається

“Договір довічного утримання”: Як не натрапити на аферистів

28/07/2018
“Договір довічного утримання”: Як не натрапити на аферистів

Пенсіонери в обмін на ліки і догляд погодилися віддати свою квартиру сусідці, але ні доброго слова, ні ліків так і не дочекалися. 92-річна Валентина та її чоловік Вадим після смерті рідного сина залишилися одні – без дітей, без близьких родичів і друзів. Рік тому у Вадима почали відмовляти ноги. Коли пенсіонерам стало зовсім важко справлятися, їм почала допомагати сусідка. Вона щодня відвідувала їх, купувала необхідні ліки і продукти. А найголовніше – розмовляла з людьми похилого віку і вислуховувала їх скарги на здоров'я.

Валентина раділа і була вражена такою увагою Тетяни.

"Вона все говорила: мені нічого від вас не треба. Мені вас шкода, як старих, і я вас жалію. Я рано залишилася без батьків, ось я вас і жалію", – згадує жінка.

Але через кілька місяців Тетяна запропонувала пенсіонерам підписати договір, який передбачає її догляд за ними в обмін на їх житло. 

Переконувала, що ця угода вони можуть розірвати в будь-який момент. Тому пенсіонери погодилися без коливань. Довіряли жінці і допомагати їм, крім неї, не було кому. Вже на наступний день після того, як угоду підписали, Тетяна вперше не навідалася до пенсіонерів. Але Валентина і її чоловік не звернули на це уваги.

"Потім вона мені каже: тітка Валя, я не буду цілу добу сидіти тут з вами, я працюю, мені треба працювати. І вона почала приходити тільки вранці, памперси поміняти", – говорить Валентина.

Пенсіонерка довірилась сусідці і жорстоко поплатилась – її тричі пограбували

Зрештою Тетяна взагалі перестала відвідувати самотніх пенсіонерів. Підписали договір – догляд, ліки і продукти сусідки зникли. 90-річній жінці доводилося самостійно піднімати паралізованого чоловіка, щоб його погодувати. Пенсіонерка згадує: як пенсіонеру, прикутому до ліжка, дуже потрібні були ліки, які обіцяла приносити Тетяна.

"Вона пішла вранці, а чоловік вже майже помирав. Я кажу: Таня, коли ж ти прийдеш? – Тьоть Валь, я зараз не можу, викликайте швидку допомогу. Ну, я викликала, у нього температура 40", – згадує Валентина.

Тетяна так і не прийшла. Вадим Серафимович помер у страшній лихоманці. Тоді Валентина пішла до сусідки, щоб дала грошей на похорон. Але Тетяна запропонувала вдові 5 гривень! Літній жінці довелося ховати чоловіка самостійно.

Після смерті чоловіка Валентині почали приходити платіжки за комунальні послуги на 2 тисячі гривень. А це вся її пенсія. Чоловік Валентини, як інвалід першої групи, мав пільги, які дозволяли за квартплату не платити. Жінка знову звернулась до сусідки Тетяни, щоб вона допомагала оплачувати комуналку. Адже саме про це вони домовлялися, коли підписували договір довічного утримання.

"Так вона мені таке влаштувала тут, слова не давала сказати: А ви ж користуєтеся квартирою, ви ж живете тут. А я кажу: Так що ж це виходить, я у вас як квартиру знімаю?"- розповідає пенсіонерка.

Вранці – на ринок, ввечері – в лікарню: понад 50 осіб отруїлися рибою
Валентина зрозуміла: чекати і розраховувати на допомогу і гроші, від колись щедрої і уважної сусідки Тетяни, не варто. Бабуся пішла в Харківський благодійний фонд допомоги ветеранам.

"Ми зараз подали в суд, щоб розірвати договір" – говорить юрист Роман, який займається справою Валентини.

Він переконаний, що Тетяна і не планувала доглядати за людьми похилого віку. І тому заздалегідь продумала умови договору так, щоб було вигідно їй, а не пенсіонерам. Згідно з документом, жінка не зобов'язана ні доглядати за пенсіонерами, ні платити за комуналку, ні давати гроші на поточні витрати. У договорі написано: квартира, яка належить пенсіонерам, переходить у власність дочки Тетяни. А вона може на свій розсуд допомагати людям похилого віку чи ні.

Валентина переконує: коли вони підписували договір, нотаріус не пояснив, що їх квартира переходить у власність дочки сусідки відразу. Нотаріус не переконалася в дієздатності чоловіка Валентини. На той момент чоловік був хворий настільки, що не розумів, що відбувається. У нього були проблеми з пам'яттю.

"Він там навіть не прізвище … якісь гачки поставив, тому що у нього руки тряслися", – зазначає Валентина.

У цьому конкретному випадку, допомогу пенсіонерам, згідно з договором, повинна була надавати якраз донька Тетяни (сусідки). А фактично умови частково виконувала сама сусідка, а потім і взагалі зникла.

Сьогодні старенька вже не ходить до сусідки. А разом зі своїм адвокатом готується до суду. Адже це єдиний спосіб розірвати угоду і повернути собі квартиру. Валентина планує підписати договір довічного утримання з тим, хто дійсно подбає про неї. Але вже в наступний раз в документі пропише все, на що вона готова проміняти своє житло.


                         



Коментарі