Економіка України
Подобається

Щоб нічого не приховувати: Порошенко хоче ввести новий “зарплатний” показник

12/06/2018
Щоб нічого не приховувати: Порошенко хоче ввести новий “зарплатний” показник

В Україні можна було б вираховувати показники і середньої, і медіанної заробітної плати в Україні, як це робиться в Європейському Союзі. Про це заявив президент України Петро Порошенко.

“Чи я проти медіанної зарплати? Ні. Просто – це не Нацбанк, а Держкомстат. Я можу навіть доручити, щоб вираховували і ту, і ту. Це має бути прозоро. Нам не потрібно нічого приховувати”, – заявив Порошенко.

Втім, президент упевнений, що проблема не в розрахунку показника зарплати, а в її фактичному розмірі, який повинен зростати.

Популярне: “Знаєте, чому ми вас зупинили?”: У поліції придумали нову причину для зупинки водіїв

“Я думаю, що головна проблема у нас не в медіанній зарплаті. Я думаю, що у нас є право і можливість публікувати обидва показники. Наша головна проблема – це підвищувати зарплату. І я можу сказати, що на сьогоднішній день у нас є дуже стійка тенденція, коли кращі виробництва країни різко підвищують заробітну плату. я вважаю, що я їм в цьому допоміг, коли різко знизив податковий тиск на зарплату”, – сказав президент.

Як відомо, медіанна зарплата зазвичай значно нижча за середню.

Різниця між середньою і медіанною зарплатою:

Наприклад, 10 осіб заробляють: 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 і один заробляє 10 тисяч монет.

Середня зарплата розраховується як сума всіх монет, розділена на кількість одержувачів, і складе 1094,5 монет.

Медіанна зарплата – це зарплата людини, середньої в ряду. Тобто 50% людей отримують менше від неї, а 50% людей отримують більше від неї. Вона складе всього 105 монет.

Середня зарплата в Україні в квітні 2018 року збільшилася на 27,3%, в порівнянні з квітнем 2017 року, і склала 8480 грн. У порівнянні з березнем 2018 року середня зарплата збільшилася на 1,2%

Середня зарплата в Україні до кінця 2018 року може скласти 10 тисяч гривень.


                         Коментарі