Головні Новини
Подобається

Українців попереджають! До чого призведе введення нових купюр

13/03/2018
Українців попереджають! До чого призведе введення нових купюр

Рішення Національного банку замінити купюри номіналом у 1,2,5 і 10 гривень на монети стане причиною стрибка цін в Україні

Буквально в кінці минулого року Нацбанк заявив, що не буде випускати монети дрібних номіналів (1 – 5 коп.), які перестали відігравати значну роль у готівкових розрахунках.

Тепер же НБУ повідомив, що з часом відмовиться від дрібних купюр, які замінять монети відповідного номіналу.

Експерти вважають, що таке рішення підвищує ймовірність появи купюри в 1000 грн.

“Купюра номіналом 1000 грн потрібна. В ідеалі, мінімальна зарплата повинна видаватися двома максимальними купюрами. Сьогодні маємо максимальну купюру 500 грн, яка менше 20 доларів”, – говорить економіст Андрій Блінов.

Більш того, в 2018 році мінімальна зарплата в Україні збільшиться до 4100 грн, а це значить, що пора задуматися про випуск купюри номіналом 2000 грн.

Експерти попереджають, що відмова від дрібних монет і заміна паперових грошей металевими спровокують стрибок цін.

“Ціну будуть округляти до самої ходової монети. Наприклад, якщо найбільш ходовою стане 1 гривня, то ціни будуть вказувати в гривні без копійок”, – стверджує економіст Андрій Шевчишин.

 

Нагадаємо, Нацбанк хоче поступово замінити банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень на монети відповідного номіналу. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

14 березня в приміщенні Нацбанку відбудеться презентація нових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень.

“Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз знаходяться в обігу”, – сказано на сайті Нацбанку.

У НБУ відзначили, що українці зможуть одночасно використовувати і банкноти, і нові монети відповідного номіналу. Однак з часом монети повинні природно і поступово замінити в обігу паперові гроші.

Популярне:Завжди в курсі: розроблено сайт, на якому можна перевірити робочий стаж і всю інформацію про нарахування

Регулятор пояснив що оновлення номінального ряду гривні – планова міра. У НБУ нагадали, що ще 9 березня 2015 року було введено в обіг нову банкноту – 100 гривень зразка 2014 року.

Нагадаємо, нововведення Нацбанку і Мінфіну може привести до чергового падіння гривні. Про це повідомив економічний експерт Ерік Найман.

Він вважає, що підвищення облікової ставки НБУ, а також підвищення прибутковості держоблігацій Кабміном може привести до значної девальвації національної валюти.

 Коментарі