Головні Новини
Подобається

Подорожчає доставка газет і журналів: “Укрпошта” вводить нові розцінки

12/03/2018
Подорожчає доставка газет і журналів: “Укрпошта” вводить нові розцінки

Експерти вважають, що це погубить ринок преси

Популярне: Українцям подарували додатковий вихідний, проте не всім. Дізнайтесь деталі


В Україні подорожчає доставка газет і журналів. Державний монополіст "Укрпошта" підвищує розцінки на підписку українських видань. І це в період, коли Україна щодня і масовано атакує пропаганда противника і людям потрібна об'єктивна інформація про те, що насправді відбувається в країні і за її межами. 

Тарифна рада при Мінінфраструктури затвердив поступове збільшення тарифу "Укрпошти" на підписку періодичних друкованих видань. Підвищення тарифів відбудеться в два етапи: на 24,7% з другого півріччя 2018 го і на 19,2% – з 1 січня 2019 року. В "Укрпошті" нам відповіли, що роблять це з кількох причин. "Тарифний рада при Мінінфраструктури затвердив нові тарифи" Укрпошти "на підписку друкованих видань з метою поетапного приведення ціни послуги до її собівартості, – повідомила нам прес-служба відомства.

– "Зараз собівартість послуг з прийому та доставки вітчизняних друкованих видань за передплатою вище їх ціни, тому надання послуги є збитковим для "Укрпошти". для доставки газет і журналів задіяні 31 тис. листонош, використовується весь автопарк – майже 3 ти . Автомобілів. Витрати не покривають ті кошти, які компанія отримує за послугу доставки ".

До цього в "Укрпошті" додають, що зміна тарифів дозволить надавати послуги з передплати на рівні собівартості і знизити збитки компанії:

"Ми оновлюємо інфраструктуру (закуплені 8300 комп'ютерів, 279 нових автомобілів), що дозволить надавати більш якісні послуги, в тому числі і по доставці періодичних видань". Що дало останнє підвищення тарифів? Поштовики відповідають так: "Зміна тарифів на підписку дозволила компенсувати лише 50 млн грн з 149 млн грн збитків від надання послуги з доставки періодичних друкованих видань під час передплатної кампанії-2017. В цілому за останні 5 років" Укрпошта "субсидувала періодичні видання на суму 500 млн грн. Це різниця між собівартістю і тими сумами, які компанія отримувала за доставку газет і журналів ".

Поштовики також повідомили, що "Укрпошта" спільно з НАЦСПІЛКИ журналістів України та Мінінфраструктури відпрацьовує механізм надання особливих умов підписки українських друкованих видань для жителів Донецької і Луганської областей.

Говорячи про збитковість доставки газет і журналів, "Укрпошта", проте, відмовляється надати розрахунки, що демонструють, з чого складається собівартість доставки. Головні аргументи монополіста – підвищення мінімальної зарплати і вартості палива. Мовляв, мінімалка була 3200 грн, а стала 3723 грн. Але мінзарплата зросла на 18%, паливо подорожчало на 19%, а тарифи піднімають в середньому на 49%. Арифметика не сходиться. Знову ж, інфляція на 2018 року закладена на рівні 9%, а тариф чомусь треба підняти майже на 50%.

"Вартість послуг" Укрпошти "в ціні щоденної газети становить вже 50%, – говорить топ-менеджер великого інформаційного холдингу Сергій Охріменко. – Ми створили продукт, заплатили зарплату журналістам і іншим співробітникам, надрукували, привезли. А" Укрпошта "просто розвезла тираж – і бере собі половину. "Укрпошта" мотивує тим, що тариф збитковий, і вони хочуть хоча б нульової рентабельності. Це останнім часом повторюється регулярно кожні півроку. Але виходить біг по колу: тариф збитковий – підняли ціни, передплатників стало менше, тариф знову збитковий, знову треба підняти ціни. Це шлях в нікуди. Інший шлях – працювати над збільшенням обсягів продажів преси, "Укрпошта" чомусь не вибирає ".

За словами Охріменка, в результаті втрачається сенс підписки – людина авансує роботу листонош, при цьому отримує не більше дешеву газету або журнал, а дорожчу, та ще й не завжди вчасно, так як листонош за останні три роки стало на третину менше.


"Виходить, доставка кульгає на обидві ноги, але тарифи треба піднімати. Виникає питання: за що платимо? Читач в результаті відмовляється від підписки, бо купити газету в роздробі виходить дешевше".

Видавці закликають "Укрпошту" до діалогу.
"Наші пропозиції – ввести мораторій на підвищення тарифів на доставку до вироблення" Укрпоштою "стратегії щодо розвитку цієї послуги в портфелі всіх своїх послуг. У них вже є стратегія щодо розвитку кур'єрської доставки, виходу на ринок банківських послуг, а про даний напрямок нічого не говориться . Якби в "Укрпошті" сказали: ви даєте гроші, а ми модернізуємо доставку – переведемо машини з бензину на дешевий газ і т. д. – тоді можна було б погодитися. Адже покращиться сервіс – побільшає передплатників, у виграші будуть, образно кажучи, і журн листи, і листоноші. Тому, поки не з'являться конкретні кроки щодо поліпшення сервісу, дотримання термінів доставки, вважаю, що піднімати ціни – це згубно для галузі і призведе до зникнення підписки як такої ", – підсумував Охріменко.


                         



Коментарі