Економіка України
Подобається

“В крайньому разі можна було б…”- Звідки чиновники візьмуть $115 млрд. доларів, щоб повернути борги України

13/01/2018
“В крайньому разі можна було б…”-  Звідки чиновники візьмуть $115 млрд. доларів, щоб повернути борги України

Україна потребує співпраці з Міжнародним валютним фондом, заявив нардеп від Блоку Петра Порошенка Віктор Пинзеник.

"МВФ – це той кістяк, на якому ґрунтуються можливості інших кредиторів. Хто пише програму? Звичайно, Україна. Її узгоджують із МВФ. Звичайно, це кредитор, який хоче повернути гроші. Звичайно, він хоче ухвалення рішень, які дадуть змогу країні ці гроші повернути. Чи прості це рішення? Ні, тому що та ситуація непроста. Це документ, який пишуть і підписують представники українського уряду. Його підписують прем'єр-міністр, міністр фінансів, голова Національного банку України та останнім часом і президент України. Але це не означає, що це довільний документ. Його попередньо обговорюють із МВФ, узгоджують позиції, тому що не під всякі зобов'язання дають гроші", – сказав депутат.

Водночас він зазначив, що Україна потребує співпраці із МВФ.

"Найпростіше сказати "ні", але це була б неправда. Кошти МВФ не потрібні бюджету. Ми ж платимо з бюджету у гривні. Ці кошти в крайньому разі можна було б непрямим способом знайти через варіант, який ви згадували (емісія коштів Нацбанком). Грішним ділом не буду згадувати цей орган", – заявив Пинзеник.

Популярне: Україна поки не буде виплачувати пенсії: Гройсман зробив шокуючу заяву

Він зазначив, що проблема полягає в нестачі валюти.

"Зовнішній борг України становить $115 млрд, десь половину потрібно повертати протягом року. Звідки? Яке джерело? Без перекредитування утримати ситуацію неможливо. Можна в іншому місці одержати валюту? Ні, для нас ринки не відкриті. Валютний фонд – це основа, на яку надає кредити Європейський союз (ЄС не дасть нам грошей, якщо зупиниться програма МВФ), і навіть прямі комерційні кредити дозволяє програма співпраці з МВФ. Тому МВФ можна любити, можна не любити, можна ненавидіти, але він Україні необхідний, бо альтернативи немає", – сказав політик.

Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.


                         



Коментарі