Економіка України
Подобається

Шахраї не дрімають: Як зникають гроші з банківських карток

01/08/2017
Шахраї не дрімають: Як зникають гроші з банківських карток

За даними Нацполіції, з початку року було зафіксовано 3000 звернень громадян про крадіжку коштів з банківських карток.

Шахраї, як правило, вибирають жертву випадковим чином. Найчастіше зловмисники телефонують і представляються співробітниками банку, просять уточнити дані про банківські картки – паролі, пін-коди, CVV і іншу інформацію, яку ніколи не запитують у своїх клієнтів справжні банківські співробітники.


За даними міжбанківської асоціації учасників платіжних систем ЕМА, в першому півріччі 2017 року система обміну банківською інформацією Exchange-online зафіксувала 570 випадків соціальної інженерії (вимагання по телефону і інших каналах), 448 крадіжок коштів через банкомати, 217 CNP шахрайських операцій (оплата в інтернеті, наприклад через фішингові сайти), 86 випадків шахрайства через інтернет-банкінг та інші дистанційні канали обслуговування, 62 крадіжки через підроблені POS-термінали.

Популярне: Астрофізики випадково знайшли Вестерос у космосі

З початку цього року ЕМА виявила 79 шахрайських сайтів, за аналогічний період минулого року – 112. Сплеск припав на перший квартал.


Для боротьби з соціальною інженерією і фішинговими сайтами банки, платіжні системи та сайти, де розміщуються платіжні дані, стали обмінюватися даними про шахраїв. Зловмисників вносять в загальний чорний список на базі Exchange-online.

У першому півріччі учасники платформи сформували 1700 записів з телефонами та юридичними адресами зловмисників, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.


                         



Коментарі