Економіка України
Подобається

ВАЖЛИВО! Що робити, якщо банкомат “зажував” картку і не видає гроші. Покрокова інструкція!

15/07/2017
ВАЖЛИВО! Що робити, якщо банкомат “зажував” картку і не видає гроші. Покрокова інструкція!

Банківську карту можна знайти в гаманці практично будь-якого українця.

І, як свідчать результати дослідження компанії GfK, 90% власників карт, отримавши зарплату або пенсію, йдуть до банкомату знімати "готівку". Ми з'ясували, що робити, якщо банкомат зажував банківську картку або не видав гроші, але списав кошти з рахунку.

Що робити, якщо банкомат "з'їв" картку

Банкомат може вилучити карту "спеціально", якщо її власник ввів неправильний пін-код від трьох до п'яти разів поспіль, просто забув картку в апараті після закінчення операції або ж у банку є підозра, що картку було викрадено. Також банкомат може "проковтнути" карту через раптове відключення електрики, неправильного обслуговування банкомату або на апараті шахраями встановлено спеціальний пристрій кардрідер, яка краде інформацію з карти.57fc26fb25e196f659f48a25fbefb596

популярне: Хто краде гроші зі смартфонів українців

Іноді банкомати показують, з якої причини карту "з'їли". Наприклад, на моніторі може з'явиться повідомлення: "Card is retained" (карта вилучена) або спеціальні коди. "04" – вилучення без причини, "41" – карта була загублена або "43" – карта була вкрадена. В першу чергу можна спробувати натиснути кнопку "скасування" на банкоматі. Якщо це не допоможе, варто зателефонувати в колл-центру банку або в компанію, яка обслуговує банкомати. Номер телефону повинен бути розміщений на самому банкоматі.

У такій ситуації картку "звільнять" від банкомату під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться недалеко від відділення банку, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес "повернення".

Після того, як банк "зажував" картку, наступний клієнт може ним скористатися без будь-яких проблем і шкоди для "з'їденої" карти. Тому стояти біля банкомату доти, поки картка не повернеться, немає сенсу. Але і йти до того, як подзвонили в банк, не варто. Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (швидше за все – паспорт та ІПН).

На сайті одного з великих українських банків йдеться про те, що "з'їдену" карту можна безкоштовно відновити в будь-якому відділенні банку в той же день. Інші банки стягують оплати за відновлення карти.

Що робити, якщо банкомат не видав грошібанковский-счет

Якщо банкомат не видав кошти, але при цьому вони списали з рахунку, потрібно в першу чергу зателефонувати в банк і описати ситуацію. Така ситуація може виникнути як через технічний збій, так і з-за проблем зі зв'язком, електропостачанням і т.д. Залежно від банку гроші можуть повернути на рахунок протягом 24 годин або ж після розслідування. Оператор колл-центру банку повинен відповісти, коли буде розглянуто звернення.

Якщо банк не може визначити, чи дійсно клієнт не отримав кошти, підтвердити ці слова може тільки інкасація. Якщо виявиться, що в банкоматі коштів більше, ніж повинно бути (з урахуванням списаних, але не виданих коштів), гроші повинні повернути клієнту банку. Юрист Олександр Плохотнік радить звернутися в банк з письмовим зверненням, однак, багато фінансові структури приймають звернення і по телефону.
 


                         



Коментарі