Економіка України
Подобається

Як покарають злісних неплатників комуналки

05/07/2017
Як покарають злісних неплатників комуналки

На українців, які ігнорують оплату рахунків за комуналку чекає суворе покарання

Так, згідно з новою редакцією закону “Про ЖКП”, усім боржникам за кожен день прострочення доведеться платити пеню в 0,1% від суми боргу. Пеня нараховується щомісяця, однак у кінці не може перевищувати суму заборгованості.

Крім нарахування пені за прострочення, ті українці, які користуються пільгами при оплаті комуналки, можуть втратити субсидію.

Також, як зазначають експерти, якщо заборгованість перевищує 10 тисяч грн, будь-який постачальник комунальної послуги може подати до суду. В кінцевому підсумку, суддя має право накласти арешт на машину, квартиру або інше майно і через виконавчу службу продати його в рахунок боргу.


 Дивіться також: Де в Україні можна купити техніку за безцінь

В українській практиці був випадок, коли через заборгованість по комуналці сім’я втратила квартиру. У Луцьку 27-річний Олександр Швейгер в минулому році залишився без житла через борг у 50 тисяч гривень. “Двушку” продали за 446 тис гривень, а “здачу” не повертали кілька місяців.

Однак, як зазначає експерт Юлія Грамотна, ситуацію до суду намагаються не доводити. Замість цього постачальники і місцева влада розміщують оголошення на будинках з переліком квартир, в яких живуть боржники і намагаються домовитися з ними про оформлення договору реструктуризації, тобто виплачувати борг невеликими частинами кілька років.

“Політика міста спрямована на те, щоб працювати з кожним випадком окремо. Потрібно зрозуміти, чому людина не платить. Буває, що сім’я виїхала на дачу і три місяці не платить, а є ситуації, коли це принципова позиція і люди роками не платять. Тоді потрібно якось людей мотивувати”, – пояснила експерт.

Нагадаємо, що Плату за комунальні послуги без лічильників заборонили. Верховна Рада прийняла закон, яким встановлення приладів обліку стало обов’язковим. З жовтня 2018-го плату без лічильника не прийматимуть.

Обов’язковим буде оснащення лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Прилади обліку повинні бути встановлені операторами зовнішніх мереж в житлових будинках до 1 жовтня 2018-го. У нежитлових будівлях термін установки — до 1 жовтня 2017-го, повідомляє domik.ua.

У багатоквартирних будинках потрібно встановлювати індивідуальні лічильники або прилади-розподілювачі показників споживання теплової енергії. Термін їх установки в житлових будинках встановили до 1 жовтня 2018-го. У нежитлових будівлях з кількома споживачами — до 1 жовтня 2017-го.

Співвласники будинку можуть самостійно встановити лічильник. У такому випадку, плату за встановлення приладу обліку оператору комунальних послуг не нараховуватимуть.

Документ забороняє приєднання до зовнішніх мереж тепло- і водопостачання новобудов, не обладнаних приладами обліку.

Верховна Рада пропонує зробити автоматичний арешт коштів боржників за комунальні послуги на підставі президентського законопроекту. Арешт коштів здійснюють за спрощеною процедурою на підставі судового наказу без участі боржника.


                         



Коментарі