Економіка України
Подобається

“Виносили документи мішками”: Стало відомо про величезне розкрадання в банку-банкруті

23/06/2017
“Виносили документи мішками”: Стало відомо про величезне розкрадання в банку-банкруті

Юлія Приходько, ліквідатор Актабанку, яку Генпрокуратура підозрює у вимаганні хабара в 5 млн доларів, мала намір продати за ці гроші велику партію внутрішніх документів банку. У спільноті з нею перебували інші посадові особи з команди ліквідатора, в тому числі представники служби безпеки.

Про це розповів голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін, пише "Дело".
"Вона підключила до справи інших людей, що працюють з ліквідації Актабанку, в тому числі там замішана служба безпеки. Тому що це було масштабне розкрадання документів. З банку їх виносили буквально мішками. Два або три мішки з паперами", – пояснив Ворушилін.

За його словами, тимчасовий адміністратор або ліквідатор, приходячи в неплатоспроможний банк, самостійно підбирає персонал, з яким він хоче працювати. Тому корупційні ризики досить високі, через що Фонд періодично проводить ротацію ліквідаторів, переводячи їх з одного банку в інший. В кінці травня схожим чином змінилися позиції 16 ліквідаторів, до їхньої кількості потрапила і Юлія Приходько, яку перевели на ліквідацію в банк "Форум".

Популярне: Як Україна виживає без російського газу?

"Я не знаю, на що р?озраховувала людина. Вона розуміла, що її переводять на нове місце, тобто в Актабанку обов'язково буде інвентаризація, яку вона при таких масштабах зникнення документів просто б не пройшла. І це подвійно дивно, тому що особисто я вважав Юлію не найгіршим ліквідатором. Але тим не менше вона якось зважилася на цю справу", – розповідає голова ФГВФО.

Він також зазначив, що задовго до затримання Приходько, з приводу ліквідаторів банків-банкрутів з ним контактували представники СБУ.

"До мене прийшли з "відділу "К" і говорять: "Як ви дивитеся на те, що ми попрацюємо по вашим ліквідаторам?" Я відповів, що дуже позитивно дивлюся. Правда, особисто я чекав новин трохи з іншого місця. Але думаю, що нові справи не змусять себе довго чекати"- говорить Ворушилін.

Він також зазначив, що з банками-банкрутами зараз працює понад 50 ліквідаторів (всього в системі Фонду зараз знаходиться 93 банка), причому один уповноважений може управляти відразу декількома фінустановами.

Юлію Приходько затримали 7 червня в дніпровському офісі Актабанку. Генпрокуратура інкримінує їй вимагання 5 млн доларів у колишнього голови правління банку Ігоря Шестопалова.

Згідно з матеріалами справи, спочатку Приходько вимагала у колишнього голови банку 6 млн доларів в обмін на обіцянку віддати йому договори Актабанку з вкладниками і позичальниками, укладені в 2014 році. Оригінали зберігалися в квартирі підозрюваної – прокуратура вилучила їх під час обшуку.

Суд визнав підозри, висунуті Приходько прокуратурою, обґрунтованими, призначивши при цьому заставу в 130 млн грн., хоча в клопотанні слідчого йшлося про 200 млн грн. Зі свого боку захист чиновниці наполягає на єдиному аргументі – провину Приходько поки не можна вважати очевидною, оскільки під час затримання таких грошей при ній виявлено не було.

Під арештом Приходько пробуде, як мінімум, до 4 серпня. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі.


                         



Коментарі