Головні Новини
Подобається

Краще знімати зараз: Влітку ціни на оренду квартир різко зміняться

27/04/2017
Краще знімати зараз: Влітку ціни на оренду квартир різко зміняться

В Україні, згідно з офіційними даними, більше 400 тисяч сімей знімають квартири. При цьому за оцінками експертів у великих містах в найманому житлі живе кожен п'ятий. Ріелтори прогнозують: влітку вартість оренди злетить на 20-30%.

Популярне: Економні українці отримають компенсацію за газ

Якщо раніше квартира могла простоювати і власники особливо не переживали з цього приводу, розповідає Максим Бабуряк, зараз порожня квартира – розкіш. "Якщо навіть є лічильники на воду, світло і газ: не користуєтеся і платити не потрібно, то за опалення все одно доведеться віддати кілька тисяч гривень", – пояснює експерт ринку нерухомості.
"Якщо навіть є лічильники на воду, світло і газ: не користуєтеся і платити не потрібно, то за опалення все одно доведеться віддати кілька тисяч гривень", – пояснює експерт ринку нерухомості.

На ринку оренди нерухомість дорожчає приблизно на рівень інфляції. При цьому є "високий сезон" – після новорічних свят і до кінця травня – в цей період ринок "оживає" і квартири дорожчають, і "пік" – в кінці літа. Коли у великі міста приїжджають іногородні студенти, сезонні робітники – попит зростає і цінники разом з ним. Цього літа, вважає Максим Бабуряк, квартири можуть подорожчати на 20-30%.

"До Євробачення, швидше за все, подорожчають квартири подобово і квартири у центрі міста. Я не думаю, що через цей конкурс якось зміниться вартість житла на Троєщині, наприклад. Це тимчасовий фактор", – зазначає Максим Бабуряк.

За рік ціни на оренду квартир у столиці зросли приблизно на 20%. "Якщо брати 2016-й рік, відбулося зростання приблизно на 20%. Але точної статистики немає. Це не фондовий ринок, не всі вносять дані в реєстри. Потрібно розуміти, що на ринок впливає багато факторів. Припустимо, активнішою стала економіка. Вже буде зовсім інший попит, або навпаки", – розповідає представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук.

За тисячу гривень можна орендувати квартиру в Донецькій чи Луганській областях. Від 1500 до 2000 тисяч – в Сумах і Тернополі. Найдорожча оренда в Києві (майже 6000 гривень), Одесі (5257 гривень) та у Львові (більше 4000 гривень). Якщо в січні минулого року однокімнатну квартиру в столиці можна було зняти в середньому за 5 453 гривень, то у грудні вартість оренди збільшилася на 9% — до 5 985 гривень. Приблизно так само — на 8% — подорожчали "двушки" — з 7 908 до 8 гривень.

На ринку оренди нерухомості в столиці можна знайти варіанти всього за три тисячі гривень на місяць. Щоправда, при цьому доведеться жити в квартирі без будь-якого ремонту, або ж платити ще менше, але при цьому робити ремонт самостійно.

"Пропонуємо самостійно зробити під себе мінімальний бюджетний ремонт (можливо також використання під офіс) на наступних умовах оренди: оплата (за умови косметичного ремонту) перший рік: 1000 гривень + комуналка, другий рік – 2000 гривень + комуналка. Без проведення ремонту – 3000 гривень + комуналка", – йдеться в оголошенні. Квартира знаходиться недалеко від станції метро Дорогожичі.

За три тисячі гривень можна також знайти гостінку на околиці міста. "Здам однокімнатну" гостінку в хорошому стані для дівчини або жінки. В квартирі є всі необхідні меблі та побутова техніка. Поряд ТЦ "Квадрат". До метро Мінська або Оболонь 10 хвилин проїхати", – йдеться в оголошенні.

"За три тисячі гривень можна знайти варіанти. Але це буде екстремально – або жити в квартирі без внутрішньої обробки, або самому робити ремонт. Я нікому не раджу знімати квартиру дешевше 4500-5000 гривень. Якщо дешевше – значить є явні проблеми з житлом", – розповідає Максим Бабуряк.


                         



Коментарі