Економіка світу
Подобається

Трійка лідерів. Які зміни відбудуться в світовій економіці до 2050 року

13/02/2017
Трійка лідерів. Які зміни відбудуться в світовій економіці до 2050 року

Компанія PricewaterhouseCoopers проаналізувала 32 найбільші світові економіки, які генерують близько 85% всесвітнього ВВП в цінах паритету купівельної спроможності, і дала прогноз їх розвитку до 2050 року. Україна до цього рівня не дотягує, тому в рейтингу її немає, пояснили в PwC.

Ключові висновки дослідження, а також рейтинг найбільших економік сьогодні і в перспективі 33 років.

Популярні новини: Українці менше не стали платити за газ, але Україна скоротила запаси на 38,6%

1. Аналітики PwC вважають, що до 2050 року світова економіка покаже подвійне зростання за рахунок співпраці між країнами, при цьому в світі не відбудеться глобальних катастроф.

2. Локомотивом зростання світової економіки стануть ринки, що розвиваються. Найбільшою економікою світу буде Китай з показником близько 20% світового ВВП. Друге і третє місце займуть економіки Індії та США з часткою світового ВВП 14 і 11% відповідно. Індонезія з 3,5% світового ВВП в 2050 році потіснить з четвертої позиції Японію, яка займе через 33 роки восьме місце рейтингу.

3. Непохитною, за прогнозами експертів, буде економіка Росії, яка, як і за підсумками 2016 року, залишиться на шостому місці в світі. При цьому ВВП РФ за 33 роки, відповідно до очікувань аналітиків PwC, зуміє вирости майже вдвічі. Частка Росії в світовому ВВП ППС до 2050 року знизиться з нинішніх 3 до 2,3%.

4. Цікавий також той факт, що в найбільш розвинених економіках до 2050 року експерти прогнозують скорочення кількості населення. Так, скоротиться кількість жителів в Китаї, Японії, Росії, Німеччини, Італії, Таїланді, Іспанії та Польщі. При цьому прогнозоване скорочення кількості жителів буде незначним – до 0,5%. Інші провідні економіки світу, згідно зі звітом, очікує приріст населення в межах 1-2,5%.

5. Доходи населення всіх аналізованих країн будуть рости – до 5%. Найстрімкіше зростання ВВП експерти прогнозують у В'єтнамі (5%), Бангладеш (4,9%) і Індії (4,8%).Коментарі