Економіка України
Подобається

ДЕФОЛТ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

12/11/2016
ДЕФОЛТ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

ДЕФОЛТ НЕ ОЧІКУЄТЬСЯ. FITCH ПОКРАЩИЛО СУВЕРЕННИЙ РЕЙТИНГ УКРАЇНИ

Рейтинг підвищили з ССС до В- зі стабільним прогнозом. Агентство Fitch Ratings покращило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній і національній валютах з ССС (ймовірний дефолт) до В- (істотно недостатній рівень кредитоспроможності) зі стабільним прогнозом. Про це йдеться у прес-релізі на сайті агентства. Зазначається, що на покращення рейтингу вплинула надана Україні фінансова допомога – транші МВФ та інша, завдяки чому збільшилися резерви у валюті, а також більш гнучкий курс валюти. Втім зазначається, що ліквідність досі значно нижча за тверду оцінку В.

Дефіцит поточного рахунку, агентство очікує, збільшиться до 2,5% ВВП у 2016 році та продовжить збільшуватись до 3% у 2018 році. Але, за допомогою зовнішнього фінансування та внутрішньої зваженою політики, очікується зростання резервів.

Рівень інфляції, зазначаються у повідомленні, занадто високий – 14,9% у 2016 році. При цьому навіть за виконання політики НБУ, що спрямована до зменшення інфляції до 5% у 2019 році, все одно до передбаченого рейтингом В значення у 4,6% Україна не дотягне.

Політичні ризики в Україні, зазначає агентство, залишаються на дуже високому рівні, але в короткостроковому періоді виглядають більш стабільними.

У банківському секторі ситуація стабілізувалася, але все одно слабка, з низьким рівнем капіталізації та неповоротних кредитів більш ніж на 50%, і становить небезпеку для економічної стійкості та стримує економічне відновлення.

Fitch Ratings зазначає, що знизити рейтинг може відмова іноземних партнерів надавати допомогу, а також внутрішні та зовнішні геополітичні потрясіння. Крім того, агентство врахувало рейтинг у випадку, якщо в зоні АТО ситуація залишиться незмінною, а "борг Януковича" перед Росією не завадить Україні отримувати підтримку. У липні Fitch залишило рейтинг України на рівні ССС, а у вересні заявляло, що сумнівається в здатності країни проводити реформи.
 

 


                         



Коментарі