Махінації
Подобається

В “ДНР” скаржаться, що Курченко провернув аферу

01/10/2015
В “ДНР” скаржаться, що Курченко провернув аферу

4c41f5f--foto-zhurnalu--korespondent-.sergij-kurchenko

Бізнесмен Сергій Курченко, який перебуває в розшуку після втечі з країни, знову став героєм скандалу.

"Молодоолігархів" примудрився обдурити бойовиків "ДНР". У четвер, 1 жовтня, прес-служба так званої "генеральної прокуратури ДНР" розповсюдила повідомлення про "введення санкцій проти українського підприємця Сергія Кучеренка і підконтрольних йому компаній".

Згідно з поширеною інформацією, компанія Курченко зібрала з заправних комплексів "ДНР" передоплату за майбутні поставки бензину та ПММ на мільйони гривень, однак поставки палива, передбачені договором, здійснені не були. Як відзначають самі бойовики, такі дії призвели до паливного колапсу в середини 2015 року на окупованій території.

Таким чином, скандальний бізнесмен часів Януковича крім всіх своїх інших заслуг відзначився ще й махінаціями з бойовиками, за що останні навіть порушили власне "кримінальну справу".

"26 вересня 2015 відділом по боротьбі з організованою злочинністю в "ДНР" за фактом розкрадання грошових коштів було порушено кримінальну справу за ч.4 ст.172 КК "ДНР" проти однієї з афілійованих з Сергієм Курченком структур, діяльність якої була пов'язана з поставками природного газу", – йдеться в повідомленні бойовиків.

Як відзначають діячі "ДНР", підприємство, засновником якого був Курченко, було "двійником державного концерну".

"За час свого існування підприємство-двійник умисно та безпідставно стягувало кошти з населення за користування природним газом. У результаті незаконних дій даної структури шкоди населенню склав десятки мільйонів гривень", – зазначили в повідомленні прес-служби так званої "генеральної прокуратури ДНР".

Як відомо, світанок діяльності Сергія Курченка припадає на період президентства Віктора Януковича. "Темну конячку" українського бізнесу відкрив громадськості журнал "Forbes Україна" в листопаді 2012 року, розписавши деталі становлення підприємця в паливному бізнесі.

У червні 2013 року стало відомо, що Сергій Курченко і його холдинг ВЕТЕК починають операцію покупки медіа-холдингу UMH Бориса Ложкіна, до якого входив і журнал "Forbes Україна". Протягом декількох годин після появи цієї інформації про своє бажання покинути журнал повідомив головний редактор Володимир Федорин. Пізніше, пояснивши свої дії введенням в редакції цензури, видання покинули ще 14 журналістів.

Сергій Курченко втік з України в Росію разом з основною командою Віктора Януковича в лютому 2014 року. У вересні того ж року Генеральна прокуратура України оголосила бізнесмена в міжнародний розшук. На підприємця заведено кримінальну справу. Його звинувачують у тому, що він створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківській сферах на загальну суму близько 5 млрд гривень.

У червні 2015-го стало відомо, що Курченко робив спробу отримання громадянства Молдови. Сербські ЗМІ повідомляли, що Курченко нібито отримав громадянство цієї країни. Пізніше з'явилася інформація, що бізнесмен потрапив в оновлений список санкцій США.

Відразу ж після потрапляння бізнесмена до списку санкцій США, американський видавничий дім Forbes заявив, що "Forbes Україна" більше не має права використовувати цей бренд, а також контент "материнського" видання.

"Відповідно до розпорядження американського уряду, Forbes на 6 серпня 2015 вжив усі дії, щоб відмовити" Forbes Україна в доступі до контенту і бренду ", – повідомили в компанії.

Таким чином, що належить Сергію Курченко медіа-холдинг UMH Group залишився без прав на випуск популярного видання за ліцензією. Проте в компанії почали судовий позов з американським правовласником і продовжують випуск видання в Україні.


                         



Коментарі