Економіка України
Подобається

Холодна вода подорожчає: як заощадити (інфографіка)

30/03/2015
Холодна вода подорожчає: як заощадити (інфографіка)

тарифи вода

Використовуючи прості прийоми, споживання води можна скоротити на 600 л.

Новину передає Корупція.маркет з посиланням на сегодня.юа

Слідом за газом, опаленням, гарячою водою і електроенергією подорожчає і холодна вода: за інформацією Нацкомісії з регулювання енергетики і компослуг (НКРЕКУ), вартість її підвищиться з 1 травня. У відомстві необхідність підвищення цін пояснюють просто: з 1 квітня на 10% і більше подорожчала електроенергія, необхідна для насосних станцій, які качають ту саму холодну воду.

Важливе уточнення: для жителів різних регіонів ціна кубометра зміниться неоднаково. Як роз'яснили нам у НКРЕКУ, підвищення тарифів на воду складе від 4% до 100%, залежно від конкретного водопостачального підприємства. Наприклад, там, де водоканали влізли у валютні кредити (взяті раніше для модернізації систем водопостачання. – Авт.), Вода подорожчає більше через девальвацію гривні. А там, де ціни і так високі, їх піднімуть на 3-5%. В середньому по Україні вартість кубометра зросте приблизно на 15% (як зміняться тарифи – див. Інфографіку).

РЕЙТИНГ.

Найбільше підвищення чекає жителів Бердичева на Житомирщині – 101,59% – тобто більш ніж удвічі, оскільки тарифи тут не підвищували з 2008 р. З травня жителі платитимуть за воду 8,85 грн / куб. м (зараз – 4,46 грн / куб. м). Але ця ціна – не найвища в країні. Приміром, у Фастові зараз платять 14,92 грн / куб. м (з 1 травня вартість куба зросте до 16,14 грн), а в Умані – 13,56 грн (з 1 травня буде 14,53). Найдешева вода, як і раніше, в Кривому Розі (зараз 1,55 грн / куб. М, буде – 1,61).

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко визнає: собівартість води зросла через підвищення ціни електрики. Але тарифи, на його думку, як і раніше підвищують непрозоро: "У НКРЕКУ цим займається одна людина і по 1-2 фахівця на місцях. Тому перевірити коректність розрахунків монополістів-водоканалів нереально – комісія їх просто стверджує".

 
_-1_278


Економимо

 Найпростіші і широко відомі методи скоротити витрату води – це миття посуду і умивання водою з раковини умивальника, а не під проточною струменем (таким способом можна зекономити 300-400 л / міс). Зберігає воду і посудомийна машина (витрата у неї – 10 л води замість 20-30 на таку ж кількість посуду (економія – до 200 л / міс.). Є хитрість і для туалету: якщо зливний бачок вашого унітазу не обладнаний двома режимами зливу, наповніть дволітрову пластикову пляшку водою і поставте в бачок. В результаті в бак буде набиратися, а відповідно – і витрачатися, менше води. Це нехитре "пристрій" дозволить заощадити до 600 л води на місяць!

Якщо слідувати цим простим інструкціям, сім'я з трьох осіб цілком реально може скоротити витрату холодної води втричі – з 10 до 3 куб. м міс. А оскільки гаряча вода теж подорожчає, щомісячна економія може скласти від 100 до 300 грн.


                         



Коментарі