Економіка України
Подобається

Клімкін розповів про домовленості з Угорщиною щодо закону про освіту

19/10/2017
Клімкін розповів про домовленості з Угорщиною щодо закону про освіту

Україна домовилася із Угорщиною про спільну роботу над механізмом імплементації закону «Про освіту»Про це заявив це міністр закордонниз справ Павло Клімкін під час спільного брифінгу з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Популярне: Що зміниться? Гучний старт медичної реформи: все, що ви хотіли знати про неї

«Головна ідея в тому, що ми будемо разом працювати, спільно, на підставі нашої домовленості, працювати над механізмом імплементації цього закону, і ми, звичайно, до кінця перехідного періоду повинні досягти спільної домовленості», – заявив Клімкін.

За словами Клімкіна, досягнення домовленостей з цього питання є важливим для майбутнього українських громадян угорського походження.

У свою чергу, угорський міністр заявив, що в його країні повністю розуміють позицію влади України щодо необхідності володіння державною, українською, мовою на високому рівні всіма громадянами, однак очікують, що рівень навчання угорською мовою в українських школах не буде знижуватися.

«Ми очікуємо того, щоб не зменшувався рівень навчання рідною мовою і в майбутньому. Абсолютно розуміємо позицію Української держави щодо того, що в цій державі всі повинні добре розмовляти, розуміти українську державну мову», – сказав він.

Угорський міністр зазначив, що вважає діалог конструктивним.

«Я хотів би, щоб українська громадськість знала, що ми намагалися пояснити і показати не вузьку позицію Угорщини, але в першу чергу позицію угорців, які проживають в Україні», – сказав Балог.

Лілія Гриневич запевнила, що Україна не буде змінювати модель навчання в школах з угорською мовою навчання до отримання висновків Венеціанської комісії.

За її словами, нова модель навчання в школах буде розроблена в консультаціях з угорської громадою в Україні і буде представлена в майбутньому законі про повну загальну середню освіту та навчальних планах і підручниках. Гриневич повідомила, що така норма передбачена спільною заявою за результатами зустрічі міністрів.

Міністр зазначила, що заява передбачає, що Україна буде виконувати всі свої міжнародні зобов'язання і, в тому числі, двосторонні угоди з Угорщиною щодо того, що представники національних меншин мають право на отримання освіти рідною мовою на всіх етапах.

«Пункт другий. Ми визнаємо важливість державної мови, і необхідність розширювати її застосування в освітньому процесі, а це означає, що ми повинні збільшити кількість годин на вивчення державної мови, і коли діти мають достатній рівень – поступово вводити окремі предмети державною мовою, паралельно з вивченням частини предметів угорською», – сказала міністр освіти.


                         



Коментарі