Політика
Подобається

Щойно! Україна в НАТО — Путін тремтить! Росія більше не перешкода: справедливості бути!

14/01/2022
Щойно! Україна в НАТО — Путін тремтить! Росія більше не перешкода: справедливості бути!

Українська влада сподівається почути конкретні умови щодо вступу до Північноатлантичного альянсу, заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Про це він сказав у своєму виступі на майданчику аналітичного центру Atlantic Council 14 січня.

Єрмак зазначив, що будь-які обговорення європейської системи безпеки, які ініціює Москва, неможливі без припинення війни проти України. Він також висловив думку, що "настав час для чесної, належної, прозорої розмови з Україною щодо наших перспектив у НАТО".

"Україна показала своїми принципами і позиціями, що ми повністю готові та спроможні бути членом НАТО. Це означає, що на саміті в Мадриді цього року ми сподіваємося побачити та почути цілком конкретні умови та інформацію про це, тому що сьогодні, особливо сьогодні я хотів би повторити, що зараз це питання життя та смерті нашої країни", – заявив він.

Голова Офісу президента також схвально відгукнувся про підготовку санкцій на випадок вторгнення Росії, але застеріг, що таке вторгнення «стане великою трагедією».

"Це призведе до великої війни, тому що більшість українців битиметься проти агресора", – додав Єрмак.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив раніше в інтерв’ю виданню La Repubblica, що Альянс вже готовий співпрацювати з Україною щодо членства, проте терміни ще не визначені.

Цього тижня відбулися три раунди переговорів, присвячених діям Росії і європейській безпеці: двосторонні американсько-російські, зустріч у рамках Ради НАТО-Росія і переговори в ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні» розбіжності щодо європейської безпеки під час напружених переговорів.

Учорашнє Засідання ОБСЄ у Відні було «ще однією маленькою дипломатичною перемогою» – таку оцінку висловив постійний представник України в міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

Він позитивно оцінив засідання ОБСЄ. За словами Цимбалюка, він намагався донести до усіх партнерів, що нині безпека України дорівнює безпеці всієї Європи.

Дипломат наголосив, що припинення російської агресії та окупації Криму і ОРДЛО «буде найкращою гарантією безпеки у Європі».

"Україну підтримали практично всі делегації, які висловлювалися з питання неподільності безпеки. Ми чітко заявили, що для нас є неприйнятним повернення до якихось сфер впливу або нав’язування російського наративу з точки зору участі в безпекових організаціях, і Україна може вільно обирати свій шлях з точки зору безпекових союзів, чи безпекових планів", – сказав Цимбалюк.

Російські медіа раніше поширили заяву постійного представника Росії при ОБСЄ Олександра Лукашевича. Він заявив за підсумками зустрічі, що, якщо Москва не отримає «конструктивної відповіді» на свої вимоги, то муситиме вдатися до заходів для «усунення неприйнятних загроз національній безпеці». При цьому він не уточнив, про які конкретно заходи йдеться.

Також після попередніх переговорів США із Росією, на яких Росія вимагала від НАТО зобов’язань припинити своє розширення на схід, зокрема не давати членство Україні, і відмовитися від поступу, досягнутого у Центральній і Східній Європі з 1990-х років Джен Псакі – речниця Державного департаменту США – висловилася щодо події. 

"Ці переговори були чесними і прямими, і з боку США було обговорення щодо наших очікувань, повторення того, що, як ви чули, говорив президент і чимало посадовців. А саме: є два шляхи для Росії та президента Путіна. Вони можуть обрати шлях дипломатії – цього тижня буде ще два раунди переговорів, ми бачили їх як пакет із трьох зустрічей, що, я думаю, вони також повторювали зі свого боку. Ми, звичайно, сподіваємося, що вони оберуть шлях дипломатії", – сказала Псакі.


                         Коментарі