Політика
1

Терміново. Меркель приїде в Україну. Кримська платформа.

17/08/2021
Терміново. Меркель приїде в Україну. Кримська платформа.

Канцлер ФРН Ангела Меркель прибуде в Україну з візитом вже наприкінці цього тижня. Однак невідомо, чи зможе лідер Німеччини відвідати та "Кримську платформу", яка повинна почати роботу 23 серпня.

Про це повідомив "24 канал". Так, у "Слузі народу" не вважають, що відмова Меркель відвідати платформу, якось підірве довіру між країнами. Нардеп Ірина Верещук вважає, що в цьому випадку емоції надміру. Верещук підкреслила, що результат візиту Меркель в Україну і відвідування "Кримської платформи" – не взаємопов'язані.

"У неї все розписано по годинах. Вона не може залишатися так, як вона хоче, дивлячись на успішність візиту. Тут емоції зайві", – зазначила Верещук.

Також Верещук спростувала судження про те, що Меркель може не залишитися на Кримську платформу через вплив на неї Москви. За словами нардепа, старт "Кримської платформи" ніяк не прив'язаний до візиту канцлера.

"А те, що вона буде 22 серпня в Україні? Невже ви думаєте, що від того, де вона буде 23 серпня залежить, на неї тиснуть? Звичайно, ні", – сказала Верещук.

Нагадаємо, канцлер ФРН Ангела Меркель під час свого візиту в Україну 22 серпня обговорить з президентом України Володимиром Зеленським питання, пов'язані з енергетичною безпекою нашої країни.

Прессекретар президента України Сергій Нікіфоров вважає, що візит Меркель доводить правильність тези: "про Україну без України – ні слова". Раніше Никифоров повідомив деталі підготовки українського президента до зустрічі з Джо Байденом. Він зазначив, що незабаром в ОП опублікують лист Зеленському з Білого Дому.

Меркель відвідає Київ 22 серпня, де зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським. Установчий саміт Кримської платформи, де міжнародні партнери України обговорюватимуть деокупацію Криму, відбудеться наступного дня.

За даними глави МЗС Дмитра Кулеби, кількість учасників Кримської платформи зросла до 37. Хто та які держави представить на саміті, досі офіційно не оприлюднювалось.

За словами Никифорова, Меркель та Зеленський у Києві обговорять, як конкретно Німеччина буде гарантувати виконання зобов’язань, які дала на випадок, якщо Росія після запуску "Північного потоку-2" спробує зловживати своїм монопольним становищем.

"Обов'язково говоритимуть про безпекову ситуацію на сході України, і про те, як реанімувати мирні переговори. І, звичайно ж, про двосторонні відносини. Німеччина – наш ключовий партнер в Європі і в політиці, і в торгівлі, і в промисловості, і в енергетиці. Потенціал для зміцнення цих відносин неабиякий", – сказав Никифоров.

"Візит Ангели Меркель доводить, що про Україну без України – ані слова, і що без прямих переговорів з президентом України сучасні найважливіші безпекові питання не вирішити", – додав він.

Нагадуємо, що Президент Володимир Зеленський на вступній сесії Конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, заявив, що потрібно завершити  період невизначеності і нарешті почати втілювати в життя підтвердження політичне рішення про майбутнє членство України в НАТО. Україна хоче отримати чіткий перелік реформ, необхідних для інтеграції,  повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента. Зеленський заявив, що через 13 років після Бухарестського саміту НАТО потрібно почати втілювати в життя підтвердження політичного рішення про майбутнє членство України в НАТО.

"Ми будемо і надалі робити все, щоб пришвидшити темп реформ в Україні у тому числі в рамках виконання річних національних програм під егідою Україна-НАТО. Але вже сьогодні ми б хотіли отримати перелік реформ, виконання яких дозволить Україні конкретно перейти до наступного кроку – до інтеграції з альянсом", – заявив президент і додав,  що Україна хоче мати узгоджені з альянсом критерії, конкретні маркери, за якими надалі буде оцінювати успішність реформ і готовність до членства.


                         



Коментарі