Туризм
Подобається

Україна збирається закрити залізничне сполучення з Росією: Омелян повідомив подробиці

07/08/2018
Україна збирається закрити залізничне сполучення з Росією: Омелян повідомив подробиці

Міністерство інфраструктури України підготувало ряд пропозицій щодо протидії Росії, включаючи припинення пасажирського залізничного сполучення, через її діяльність в Азовському морі і на окупованих територіях.

"Ми хочемо, щоб це було винесено в площину уряду або Ради національної безпеки і оборони України з тим, щоб відповідне рішення було прийнято вже на державному рівні", – повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, зараз мова йде лише про припинення пасажирського залізничного сполучення.

"Щодо вантажного сполучення є проблема не тільки в тому, що "Укрзалізниця" втратить істотні надходженя до її бюджету, а й з міжнародним законодавством, зокрема, з тими зобов'язаннями, які Україна взяла на себе в рамках Світової організації торгівлі. А тому зараз ми цю тему вивчаємо, але не просуваємо", – зазначив Омелян.

Міністр інфраструктури також акцентував увагу на тому, що в ході консультацій щодо ситуації в Азовському морі з залученням багатьох українських відомств були напрацьовані й інші рішення.

"Зараз це пропозиції Міністерства інфраструктури, з ними ознайомлені наші колеги… Ми свої позиції вже подали (на розгляд Кабінету міністрів. – Ред.). Чекаємо, коли вони будуть розглянуті", – резюмував Омелян.

Нагадаємо, Росія в Азовському морі змінила модель поведінки – стала затримувати іноземні судна в Керченській протоці. Це, в свою чергу, впливає на економічну привабливість України.

Як повідомлялось, російська залізниця (РЖД) з 11 грудня 2017 року повністю перевела пасажирські потяги далекого прямування на новий залізничний обхід України.

При цьому в Росії відреагували на можливе закриття Україною залізничного сполучення, назвавши слова Омеляна "брехнею".


                         Коментарі