Економіка світу
Подобається

Іпотечні кредити: детальніше про нові правила погашення боргу

09/04/2018
Іпотечні кредити: детальніше про нові правила погашення боргу

З квітня 2018 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав застосовувати новий порядок реструктуризації заборгованості фізичних осіб по іпотечних кредитах перед банками, що ліквідуються

Популярне: Законопроект вже прийнятий: Призовний вік в Україні змінено. Кому прийдуть повістки

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, для погашення зобов’язання боржник звертається в банк, що ліквідується і підписує додатковий договір про погашення заборгованості по іпотеці.

Потім після перевірки всіх необхідних даних Фонд гарантування вкладів схвалює реструктуризацію зобов’язання.

Не пізніше, ніж через день після укладення договору про реструктуризацію, боржник виплачує суму в розмірі не менше 10% від боргу, що утворився станом на день звернення до банку.

Тим часом погашення основного боргу відбувається в термін, встановлений для ліквідації банку, при цьому щомісяця боржник повинен виробляти регулярні виплати. ФГВФО встановив єдину процентну ставку за користування іпотечними кредитами всіх ліквідованих банків – 0,01% річних.

До слова, станом на квітень поточного року клієнти неплатоспроможних банків заборгували по іпотеці 68 мільярдів гривень.

«Зараз для України ситуація більш небезпечна, ніж у 2008 р Адже за останні десять років Україна набрала гігантські борги. Якщо в 2008 р головні проблеми були в банківському секторі, то зараз в першу чергу з ними зіткнеться держава Україна. І буде на це реагувати підвищенням податків і процентних ставок, а також грошовою емісією. Емісія призведе до девальвації національної валюти », – заявив він.Коментарі