Головні Новини
Подобається

Лікуватися стане дорожче: скільки тепер доведеться платити за препарати?

29/01/2018
Лікуватися стане дорожче: скільки тепер доведеться платити за препарати?

За минулий рік ліки в Україні подорожчали на 20%, за підрахунками Економічного дискусійного клубу (ЕДК), а в новому додадуть ще 25% через стрибки валюти.

 Ліки в Україні подорожчали за минулий рік набагато більше, ніж підрахувала Держслужба статистики, про це говорять підсумки досліджень ЕДК, підрахував вартість мінімальної кошики ліків (МКЛ), встановленої Кабміном в 2016 році.

Популярне: Замість пільг даватимуть гроші на проїзд? Рева зробив нову заяву про монетизацію в громадському транспорті

Як роз'яснив виконавчий директор ЕДК Олег Пендзин, до переліку ліків від Кабміну входять 20 найнеобхідніших препаратів
Ціни на них варіюються в залежності від регіонів в межах 10%: найдорожча МКЛ в Карпатському регіоні – 347 грн, найдешевша в Подільському – 347 грн за станом на нинішній січень. Зараз середня вартість МКЛ по країні – 332 грн на рік на людину. У 2017-му вона коштувала 277 грн, тобто подорожчала на 20%.

При цьому, за даними Держстатистики, фармпродукція і медичні товари (шприци, крапельниці, памперси, милиці та ін.) Подорожчали в 2017-му лише на 6,1%. Якщо навіть припустити, що медтовари не дорожчали зовсім, а це навряд чи, і то зростання цін на ліки виходить всього 12%, а не 20%, як оцінили в ЕДК.

Нескладно підрахувати, що за планами Кабміну, всі українці повинні були витратити в минулому році на найнеобхідніші ліки 14,5 млрд грн в рік. Насправді виходить втричі більше: за оцінками експертів Аптечної професійної асоціації, за 2017 рік народ витратив на таблетки понад 42 млрд грн або в середньому по 1000 грн на рік на кожного.

Думки економістів і фармацевтів сходяться: лікуватися в 2018 році стане дорожче мінімум на 20-25%. Основна причина – зростаючий курс долара. Відзначається, що постачальники закладають у вартість ліків курс вже 30 грн / $, хоча ще місяць тому було 28 грн / $, що неминуче відіб'ється на роздрібних цінах.

У той же час Міністерство охорони здоров'я розширив в кінці 2017 р перелік безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки», тепер в переліку – 199 препаратів, або на 42 більше, ніж раніше. Нагадаємо, програма розрахована на гіпертоніків, діабетиків і астматиків.


                         



Коментарі