Економіка України
Подобається

В Україні розпочалась монетизація субсидій: хто першим отримає гроші

02/01/2018
В Україні розпочалась монетизація субсидій: хто першим отримає гроші

Монетизація розрахунків за субсидіями Україні, що розпочалась з 1 січня 2018 року, буде проходити на рівні підприємств-надавачів послуг.

Про це "Обозревателю" розповіла заступник голови комітету Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, народний депутат від фракції "Самопоміч" Олена Бабак.

"Субсидії будуть направлятися на рахунки комунальних підприємств, а вже вони будуть розраховуватися цими коштами з усіма своїми постачальниками, включаючи НАК "Нафтогаз України". Не буде взаємозаліку виключно з "Нафтогазом" суми субсидії, як це було раніше. Ці субсидії будуть ресурсом у комунальних підприємств, і вже комунпідприємства з усіма своїми кредиторами будуть розраховуватися ", – пояснила нардеп.

Адже раніше, зазначає депутат, великі суми субсидій могли зараховуватися за борги виключно за газ у підприємств теплопостачання, електропостачання та водопостачання.

Популярне: Зарплата у розмірі як мінімум три мінімалки: Кому так пощастило уже з 1 січня

"Так як це були великі суми, фактично у підприємств нічого не залишалося, крім обігових коштів. Як наслідок, утворилися великі заборгованості по виплаті зарплат на комунальних підприємствах. Не кажучи вже про інших кредиторів, які повинні були б надавати послуги з ремонту мереж, і т.д. Тобто всі кошти йшли на взаємозалік з "Нафтогазом" і енергетичними компаніями", – уточнила Бабак.

 


                         Коментарі