Економіка України
Подобається

“Зарплати зростуть на 25%: Дізнайтесь кому “світить” таке щастя уже в 2018 році

12/12/2017
“Зарплати зростуть на 25%: Дізнайтесь кому “світить” таке щастя уже в 2018 році

Верховна Рада примудрилась не під ялинку, а за кілька тижнів до Нового року прийняти Держбюджет-2018. «За» натиснули кнопки 273 депутати. Не голосували Опозиційний блок та «Батьківщина», «Самопоміч» дала лише 2 голоси.

Отже, законом передбачено збільшення з 1 січня мінімальної зарплати на 16% — до 3723 гривень. Прем’єр Володимир Гройсман заявив, що прагне, аби в наступному році середня зарплата українців перевалила за 10 тисяч гривень (зараз вона становить 7377 грн, на Волині — 6025 грн). Очільник уряду також наголосив, що зарплату вчителям буде збільшено на 25%.

Можливо, у 2018–му зникнуть із новин повідомлення про страйки волинських гірників, адже додатково на вугільну галузь, зокрема на виплату заборгованості із зарплати шахтарям, виділено 1,3 мільярда гривень.

Популярне: Ощадбанк на два дні частково припиняє роботу. Дата і причини

На 25% більше, ніж минулого року, буде спрямовано на армію — усього 86 мільярдів гривень. За словами Президента Петра Порошенка, п’ята частина цих коштів призначатиметься на переозброєння. Також глава держави не втомлюється анонсувати старт «реанімації сільської медицини». Чим усе закінчиться — важко передбачити, але на цей проект заплановано 5 мільярдів гривень.

Рекордною буде і сума на ремонт та будівництво доріг — майже 47 мільярдів гривень. Завдяки Дорожньому фонду, робота якого розпочнеться з 1 січня, запроваджується нова система розподілу грошей на облаштування автомобілів, яка дасть змогу громадам краще спланувати «боротьбу з бездоріжжям».

16 мільярдів гривень докинули порівняно з минулим роком і отримувачам субсидій: 71 мільярд гривень зі сплачених українцями податків піде на дотування тих, хто не може самотужки сплатити захмарну вартість житлово–комунальних послуг.

Крім цього, Україна, яка десятиліттями позичала гроші, мусить тепер віддати кредиторам чималу суму. Якщо збити докупи усі необхідні виплати за державним боргом, що мають бути здійснені у 2018 році, то вони становлять астрономічні… 306 мільярдів гривень!

Тільки цифри:

У наступному році очікується зростання доходів зведеного бюджету на 19 відсотків — до понад трильйона гривень, причому більшість із них — це ресурси місцевих бюджетів.

У Держбюджеті прогнозується інфляція у 9 відсотків, зростання ВВП — на рівні 3%, дефіцит бюджету — 2,46%.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць буде встановлений у розмірі 1700 гривень з 1 січня 2018 року, з 1 липня — 1777 гривень, з 1 грудня — 1853 гривні.

У 2018 році курс національної валюти очікується 29,3 гривні за долар.

1,9 млрд грн передбачено для формування новостворених об’єднаних територіальних громад. Це на 400 мільйонів більше, ніж минулого року, але і громад тепер є не 388, а 614.

Василь РОГУЦЬКИЙ.