Головні Новини
Подобається

Нового траншу не буде: Європа поставила перед Україною жорсткі вимоги

01/12/2017
Нового траншу не буде: Європа поставила перед Україною жорсткі вимоги

Єврокомісія не надасть Україні третій транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 мільйонів євро в рамках затвердженої в 2015 році програми. Про це повідомляється на офіційному сайті Європейської комісії.

Як стало відомо, Україна втратить можливість отримати третій транш від Євросоюзу в розмірі 600 млн євро, якщо найближчим часом не виконає ряд вимог.

Популярне: Відтепер банки не можуть вимагати гроші за застарілі кредити: дізнайтеся більше

Так, єврочиновники назвали чотири вимоги, які Україна досі не виконала. Це зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитну реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.

У заяві Європейської комісії йдеться, що Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Термін поточної програми закінчується на початку січня 2018 року.

Також в Єврокомісія відзначають, що Україна виконала більшу частину зобов’язань, узгоджених з ЄС. Серед яких – важливі заходи щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; просування поточних реформ в енергетичних секторах, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення систем соціального захисту.

Водночас чотири зобов’язання, пов’язані з третім і остаточним траншем програми, в даний час залишаються невиконаними.

“Комісія готова оцінити важливість подальших програм макрофінансової допомоги, і, якщо вважатиме це виправданим, готова представити пропозиції за новою програмою на початку 2018 року. Необхідно провести економічну оцінку, в тому числі необхідності в зовнішньому фінансуванні”, – наголошується в заяві.

“На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну зберегти імпульс реформ у багатьох областях, які успішно просунулися вперед, і завершити заходи, які були виконані в рамках поточної програми”, – йдеться в заяві.

Слід зазначити, що маркофінансовая допомогу – це довгостроковий кредит з дуже низькими відсотками, який ЄС надає країнам-партнерам. Ці кошти надходять до державного бюджету і можуть бути використані для погашення бюджетного розриву.


                         



Коментарі