ТОП-5 найпоширеніших міфів про сніданок

17/04/2017
ТОП-5 найпоширеніших міфів про сніданок

Кетрін Зерацькі, дієтолог клініки Мейо в Рочестері (США) назвала і розвіяла 5 найпоширеніших помилок про сніданок.

Популярне: Росіяни повірять: Путін показав своє багатство

Міф 1: сніданок впливає на вагу

breakfast-lg_02

Реальність: сніданок не має прямого впливу на масу тіла. Недавнє дослідження, опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition, показує, що не має значення, чи щільно людина снідає, або ж зовсім не їсть вранці. 300 добровольців у віці від 20 до 65 років розділили на дві групи: учасники першої групи протягом 16 тижнів снідали звичним чином, а ті, хто був у другій, протягом цього періоду часу обходилися без першого прийому їжі. Учасники експерименту регулярно зважувалися, і будь-якої залежності зміни ваги від вживання їжі вранці виявлено не було.

Міф 2: не слід захоплюватися сухими сніданками

o-smiley-breakfast-facebook

Реальність: від солодких снеків дійсно краще відмовитися, але зернові сніданки цілком можуть бути частиною здорової і збалансованої дієти. Як показало дослідження, опубліковане в американському журналі Advances in Nutrition, продукти з цільнозернового борошна (тобто грубого помелу) знижують рівень холестерину, покращують функцію кишечника, а також допомагають підтримувати здорову вагу. При цьому вівсяні і пшеничні суміші найкраще підійдуть для тих, хто стежить за рівнем холестерину, а пшеничні висівки ідеальні для людей, що зазнають проблем з кишечником.

Міф 3: людям, які ведуть активний спосіб життя, необхідний щільний сніданок

breakfast-food-health

Реальність: сніданок збільшить ваші енерговитрати. Дослідження, проведене в Університеті Бата (Великобританія) показало, що у тих, хто щільно снідав зранку, витрата енергії при повсякденній фізичній активності була вищою в порівнянні з тими, хто нічого не їв до полудня.

Міф 4: сніданок допоможе менше їсти протягом дня

healthy-breakfast-honey1

Реальність: зменшити споживання калорій він точно не допоможе, зате забезпечить мозок необхідними речовинами і підтримає рівень глюкози в крові протягом всього дня. Робота вчених Міссурійського університету показала, що щільний сніданок, зокрема – страви з високим вмістом білка – ініціюють викид дофаміну, який викликає почуття задоволеності і насичення, але пізніше голод візьме своє, і організму буде потрібно добавка.

Міф 5: сніданок – найважливіший прийом їжі

breakfast-sandwhiches

Реальність: це всього лише один з прийомів їжі протягом дня. Організм повинен отримати певну кількість калорій, і не має особливого значення, на скільки прийомів їжі ви їх розділіть – п'ять або, скажімо, шість. "У той же час це не привід пропускати сніданок, адже він може дати організму запас необхідних поживних речовин", – нагадує Зерацькі. Головне, щоб вся вживана їжа була здоровою.


                         



Коментарі