Економіка України
Подобається

Як ми тепер будемо жити??? Три вимоги МВФ, від яких волосся дибки стає

09/03/2017
Як ми тепер будемо жити??? Три вимоги МВФ, від яких волосся дибки стає

Україна та Міжнародний валютний фонд узгодили проект меморандуму про співпрацю, передає Корупція.Маркет

Популярне: Терміново!!! Андрій Рева зробив шокуючу заяву щодо пенсії, важко віриться

Дуже важливо побачити фінальну версію документу, оскільки в процесі узгодження бої за кожен пункт тривали буквально до останнього дня. Про це у своєму коментарі говорить президент інвестиційної групи "УНІВЕР", експерт РПР (об'єднання громадських організацій Реанімаційний пакет реформ) Тарас Козак. Найбільший вплив на українців цього року матимуть три вимоги Фонду, які Україна давно обіцяє виконати, але постійно відкладає.

Перша – це пенсійна реформа. Вона торкнеться абсолютно всіх громадян. Найзапекліші бої у переговорах з кредитором тривали навколо того, потрібно чи ні підвищувати пенсійний вік. Якщо спочатку МВФ жорстко наполягав на підвищенні, то з часом увійшов у позицію української влади і зрозумів, що без потрясінь та збурення суспільства цю вимогу впровадити неможливо. МВФ зробив крок назад і зупинився на тому, що дефіцит Пенсійного Фонду може бути зменшений за рахунок інших механізмів. Мова про скасування пільг для окремих категорій громадян щодо дострокового виходу на пенсію, збільшення мінімального страхового стажу, тощо.

Друга вимога – це приватизація державних підприємств. На сьогодні на державних підприємствах зосереджені великі корупційні потоки, і люди, які займають посади керівників держкомпаній у першу чергу керуються одним бажанням – відхопити собі такий потік, або потічок. Після приватизації держпідприємств ці можливості зникнуть. На жаль, я не дуже вірю, що це можливо при чинній Верховній Раді, тому що, як ми бачимо, парламент блокує будь-які законодавчі ініціативи щодо приватизації.

 І, третя, надзвичайно важлива для українців вимога Фонду – запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. На сьогодні більше 30 млн гектарів знаходяться у власності фізичних осіб, і понад десять мільйонів гектарів – у комунальній та державній власності.

Вимога МВФ полягає у тому, що Україна повинна у квітні ухвалити закон про продаж сільськогосподарських земель та почати негайно його реалізовувати. Запровадження ринку с/х земель забезпечить притік інвестицій, та дозволить українцям розпоряджатися своїми паями на власний розсуд. 


                         Коментарі