Економіка України
Подобається

Бізнес дихатиме: парламент лібералізував систему нагляду та контролю

04/11/2016
Бізнес дихатиме: парламент лібералізував систему нагляду та контролю

 Верховна Рада схвалила законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", лібералізувавши систему державного нагляду (№ 2418а), передає Корупція маркет.

За словами керівника сектору "Контроль та нагляд" Офісу ефективного регулювання Володимира Головатенка, котрий брав участь у його розробці, прийняття цього законопроекту покращить вітчизняне бізнес-середовище та допоможе суб’єктам господарювання вибудовувати свою діяльність при більш прогнозованому і зрозумілому регулюванні.

Експерт також зазначив, що важливим нововведенням є те, що під дію цього нормативно-правового акту вперше потрапляють сфери, які не були раніше у полі зору законодавства. Наприклад, державний нагляд у сфері цивільної авіації, дотримання вимог ядерної безпеки та законодавства про працю. Володимир Головатенко вважає, що такий підхід тепер дозволить створити єдині правила для практично всіх контролюючих органів.

Згідно з прийнятим законом, буде зменшено частоту планових перевірок суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику – такі суб’єкти будуть перевірятися 1 раз на 2 роки.

Також буде запроваджена і певна публічна відповідальність самого контролюючого органу – якщо він не розмістив на своєму сайті уніфіковану форму акту з переліком питань, що перевірятимуться у суб’єкта господарювання, то він не допускається на перевірку.

З метою систематизації відомостей про перевірки буде створена Інтегрована автоматизована система державного нагляду (контролю).

Це реальний реформаторський крок у побудові цивілізованої системи державного нагляду,
– констатував експерт.

 


                         Коментарі