Махінації
Подобається

Махінації української фарммафії

30/05/2016
Махінації української фарммафії

фарм

В Україні існує фармацевтична мафія. Її мета – зламати нову процедуру закупівлі ліків, дискредитувати міжнародні організації, оскільки їхня система працює без корупції і вже приносить результати. Таку заяву зробив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Він зазначив, що Центр протидії корупції три роки досліджував зловживання на закупівлях ліків державою, передає Корупція Маркет.

"Ми зробили висновок, що єдиний спосіб зупинити злодійство на закупівлі ліків – забрати їх з МОЗу, забрати гроші взагалі з України і віддати їх тим, хто давно закуповує для інших країн світу, в тому числі для провідних країн світу", – додав Шабунін.

За його словами, представникам української фарммафії, які наживаються на тендерах, важливо внести зміни в закон про закупівлю ліків. Він нагадав, що ще на етапі прийняття цього закону їм вдалося залишити там правку, про те що через 5 років усі закупівлі знову повернуться до Міністерства охорони здоров`я.

Зараз, за словами Шабуніна, фарммафія і її лобісти усіма силами намагаються дискредитувати міжнародні організації, щоб отримати вплив на закупівлі. Зокрема, вони розповсюджують інформацію про те, що міжнародні організації закуповують погані ліки, викуповують їх дорого і не зрозуміло у кого.

Також він зазначив, що головними лобістами передачі закупівель у руки МОЗ є представники БПП Олександр Третьяков та Гліб Загорій.

Шабунін додав, що цьогоріч ліки для України закуповують три організації: Програма розвитку ООН, ЮНІСЕФ і британська бюджетна компанія Crown Agents.

"За результатами першої закупівлі, яка вже оприлюднена, по туберкульозі, вони заощадили на закупівлі грошей, за які можна купити ліки ще для 28 тисяч хворих на туберкульоз", – наголосив Шабунін.

Нагадаємо, у 2015 році Міністерство охорони здоров’я передало міжнародним організаціям закупівлі за 12 державними програмами на загальну суму близько 2,2 мільярда гривень, що склало близько 60% всіх коштів, виділених на закупівлю ліків.

12 січня 2016 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про передачу у 2016 році всіх державних закупівель ліків міжнародним організаціям. Загалом закупити ліків планується на понад 4,1 мільярда гривень.


                         



Коментарі