Махінації
Подобається

“Переплати не бачать і нічого повернути не зможуть”: дізнайтесь про махінації з податками

17/05/2018
“Переплати не бачать і нічого повернути не зможуть”: дізнайтесь про махінації з податками

Підприємцям стало складніше повернути гроші з бюджету, якщо вони випадково або через нестикування закону переплатили податок з доходів фізичних осіб

Зміни стосуються як юридичних, так і фізичних осіб-підприємців.

Тепер в ДФС не хочуть визнавати переплату з податку без додаткової документальної перевірки платника. Це виходить з листа ДФС №2030/6/99-99-13-01-01-15/ІПК від 07 травня 2018 року.

Стандартна процедура полягала в тому, що для повернення переплати будь-якого податку, який заплатили помилково (неправильно вказали суму або рахунок), до податкової подавалася заява в довільній формі.

Там вказувалося, куди можна повернути гроші: на рахунок банку, на погашення інших податків, в готівковій формі або по чеку. У ДФС за 20 днів повинні були прийняти рішення про повернення грошей і передачі відповідного висновку в органи Держказначейства.

Але в разі переплати по ПДФО вдалося знайти лазівку, щоб не повертати гроші. Адже переплатою вважається суми коштів, які були сплачені понад нараховані зобов’язань.

Так, платник самостійно визначає суму до оплати податку і вказує її в податковій звітності. І єдиний звіт, де фігурує сума ПДФО, це форма №1ДФ.

За фактом платник сам повідомляє ДФС, що з такого-то доходу було нараховано стільки-то податку. І податківці кажуть, що на основі цієї інформації не відбувається нарахування податкового зобов’язання.

Оскільки за рахунком ПДФО в податковій проводять тільки платежі без нарахувань, переплати вони не бачать і нічого повернути не зможуть.

Правильність же оплати податку з доходів фізосіб перевіряється під час позапланової документальної перевірки. Її можна провести на прохання платника.

Популярне:“Спливає дія закону і продовжувати поки не думають “: українців позбавлять можливості купувати недорогі автомобілі із-за кордону

«Формально податківці можуть вважати, що платник міг неправильно розрахувати суму ПДФО, що підлягає сплаті. І з цієї причини відмовлятися повернути гроші з бюджету. Схожа історія спостерігається і з Пенсійним фондом в частині сплати ЄСВ», – пояснює експерт.

І тепер податківці очікують перевірок підприємців, щоб «визначити реальний об’єкт оподаткування». І перевіряти будуть все: від виплати відрядних до фінансової допомоги і т.д.

І вже невідомо, до чого призведе перевірка, яку захотів сам платник.

Інший варіант – це самостійно відкоригувати переплату в поточному періоді.

Нагадаємо, під час судових розглядів, українці майже завжди виграють у фіскалів. Про це повідомила глава Комітетів з питань податкової політики громадських рад Мінфіну і ДФС Тетяна Шевцова.

«Як показує статистика самої ДФС, компаніям згодом вдається оскаржити тільки 10-12% претензій (повністю або частково). Зате в судах результати в рази краще: платники податків виграють у фіскалів 80% позовів», – зазначила вона.