Головні Новини
Подобається

Новий закон про оренду житла: що треба знати

12/04/2018
Новий закон про оренду житла: що треба знати

В Україні можуть прийняти закон, який змінить правила оренди квартири.

Популярне: Долар опустився: офіційний курс долара на четвер, 12 квітня

Так, з доходу від оренди нерухомості за законом повинні платити ПДФО і військовий збір. В сумі це 19,5%. Але в українських реаліях ці податки платять тільки 30% орендодавців. За оцінками Мінрегіону житло в Україні здають 1,5 млн осіб, тобто 1 мільйон приховують свої доходи.

Новий законопроект «Про орендному житло» буде спрямований на те, щоб вивести ринок оренди житла з тіні.

«У нас ріелтору платять ті, хто шукає квартиру. Це неправильно, але так склалася ситуація. Взагалі нормальна практика, коли гроші платить той, хто заробляє на угоді. Тобто комісію ріелтори по ідеї повинні платити власники майна. І ріелтор повинен подавати інформацію податківцям про те, що він брав участь в укладення договору оренди! Тоді це буде його обов'язок, і він буде її виконувати! »- пояснив рієлтор Максим Бабуряк.

Експерт зазначає, що ріелтор повинен подавати інформацію податківцям про те, що він брав участь в укладення договору оренди.

Відсутності договору оренда позбавляє прав і орендодавця, і орендаря. Згідно із законом такий договір потрібно реєструвати у нотаріуса тільки за бажанням. Часто договір підписують всього на рік, і при цьому не вказують, що він може бути автоматично пролонгований, відзначають юристи.

При цьому експерти акцентують, що якщо посилити контроль і змусити власників квартир платити податки, швидше за все, додаткові витрати перекладуть на плечі квартирантів. Так, якщо зараз квартира може коштувати 6 тисяч грн, то з податками за таке ж житло доведеться заплатити вже понад 7 тисяч грн.


                         



Коментарі