Політика
Подобається

Зрада! У НАТО лютують: ніхто такого не чекав – Німці шокували всіх. Друзі Путіна, що відбувається?

22/01/2022
Зрада! У НАТО лютують: ніхто такого не чекав – Німці шокували всіх. Друзі Путіна, що відбувається?

На тлі зростання небезпеки нового вторгнення Росії в Україну все більше країн заявляють про готовність допомогти Україні військовою технікою. Серед таких країн є й Естонія.

А проте Німеччина начебто проти того, щоб естонці передали українцям зброю німецького виробництва. Щонайменше, про це з посиланням на інформовані джерела повідомили американські журналісти.

Джерела американського видання серед естонських та німецьких офіційних осіб повідомили, що Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України. Раніше цього ж дня, 21 січня, Естонія заявила, що готова дати Україні зброю для захисту від Росії – протитанкові Javelin та інші види. Але на це потрібен дозвіл країн-виробників. І якщо з першими проблем не мало б бути (виробники Javelin – США, а вони й самі постачають Україні зброю, й іншим країнам робити цього не забороняють), то з "іншими видами" не все так просто.

Зокрема, мовиться про 122-міліметрові гаубиці Д-30, (стріляються на 20 кілометрів). Естонія готова їх віддати Україні, але не готова Німеччина.

Утім, як зазначають на порталі Defence Express, не зовсім зрозуміло, чому Естонія просить дозволу на передачу цієї зброї у Німеччини. Насправді ж ця країна не є виробником Д-30. Самі гаубиці вироблені ще в СРСР, потім їх віддали до радянської Східної Німеччини, а в 1990-х – до Фінляндії. І вже та передала Естонії – у 2009 році.

Однак, можливо, звернення по дозвіл стосується і якихось інших видів озброєння, про які публічно не повідомляли. Загалом же Німеччина має чітку позицію: постачання зброї Україні може спровокувати Росію на радикальні кроки, тому краще такого ризику уникати. І, відповідно, сама зброю Україні Німеччина не дає.

Німеччина й раніше була проти постачання зброї України. Закрема, український поілтик Олексій Рєзніков це прокоментував так:

"Німеччина з невідомої причини блокує закупівлю зброї, – уточнив міністр. – Британці обіцяли посприяти, оскільки самі стикалися з тим, що Німеччина блокувала їхні продажі озброєнь".

За його словами, закупівлі мали відбутися через агенцію НАТО з підтримки та постачання, але Берлін наклав вето на придбання Україною рушниць проти безпілотників, а також антиснайперських систем. Крім того, нещодавно Німеччину запідозрили у блокуванні повітряного простору для перевезення текхніки. Зокрема, Велика Британія постачала на територію України велику кількість оборонної зброї, але змушена була змінити маршрут через заборону німецького уряду. 

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що підтримує «мудру політику минулої влади», яка не проводила постачання озброєння в Україну. Водночас він зазначив, що інформація щодо накопичення російських військ поблизу кордонів України викликає серйозне занепокоєння. Шольц вважає, що наслідки можливого вторгнення мають бути політичними та економічними.

Попри категоричну позицію Німеччини українські політикі запевняють, що деражава все одно отримає належну військову допомогу. Нагадаємо, що США вже підготувало пакет санкцій проти РФ та ухвалила бюджет на допомогу Україні в тому числі й віськовою технікою. Перша партія військової допомоги США, до якої входить майже 90 тонн зброї та боєприпасів, цієї ночі прибула до України, повідомила пресслужба посольства США. 

«Ця допомога, а також безпекова допомога на понад 2,7 млрд дол США, надана Україні з 2014 року, демонструє тверду відданість Сполучених Штатів зміцненню оборони України на тлі зростаючої російської агресії», – ідеться в повідомленні посольства в твітері. Інші країни Заходу, США і Європа, останніми місяцями висловлюють підтримку Україні на тлі загрози можливого вторгнення Росії у зв’язку із накопиченням нею військ біля кордонів України. Росія заперечує підготовку наступу.

 

 

 

 


 


 


                         



Коментарі