Головні Новини
Подобається

Автоцивілка по-новому: Зміни для українських водіїв, які важливо знати

09/02/2018
Автоцивілка по-новому: Зміни для українських водіїв, які важливо знати

Поліси автоцивілки – обов'язкового страхування транспортних засобів – від середи можна оформлювати в електронному вигляді. 7 лютого набирає чинності відповідне розпорядження Нацкомфінпослуг.

"Електронний страховий поліс має таку ж юридичну силу, як і традиційний на бланку. Його не обов'язково роздруковувати. Фактично – це запис у базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро України. Його розпізнають за номером автомобіля, полісу чи за ідентифікаційним номером машини. Запровадження електронного полісу убезпечить власників автомобілів від шахраїв. Його не можна підробити чи загубити", – розповідає Gazeta.ua начальник відділу зовнішніх зв'язків страхової компанії "Інго Україна" Олександр Мельничук.

Послугу оформлюють через інтернет. На сайті страхових компаній треба заповнити форму: інформація про транспортний засіб, особисті дані, термін страхування. Після оплати поліс реєструють у базі. Клієнт отримує на електронну пошту документ – візуальну форму полісу.

Популярне:В нас не гірше: 5 мальовничих українських аналогів закордонним місцям

"Такий поліс працює, як електронний квиток на потяг. Його можна видрукувати на звичайному аркуші для власного спокою. Поліція матиме доступ до бази даних страхового бюро," – говорить фахівець.

Електронний полюс коштує стільки ж, як паперовий. Вартість залежить від регіону реєстрації машини, особливостей його експлуатації, об'єму двигуна та терміну страхування.

Основні правила укладання страхових полісів в електронному вигляді затвердили минулого року. Водії, які скептично налаштовані на страхування ОСЦПВ, вважають поліс автоцивілки захистом для інших, а не для себе.

Нагадаємо, перша реєстрація транспортного засобу передбачає першу постановку на облік в Сервісному центрі МВС нового або вживаного авто, яке раніше не було зареєстроване на території України.

Крім витрат на послуги сервісного центру та бланки, при першій реєстрації власник автомобіля зобов'язаний сплатити збір у Пенсійний фонд, розмір якого залежить від прожиткового мінімуму. Автоюрист Богдан Глядик в коментарі сайту "Авто 24" пояснив: якщо авто ввозиться за кордону, з оціненої вартості автомобіля платиться акцизний збір, ввізне мито та ПДВ. Ця сума плюсується до оціночної вартості і таким чином визначається збір в Пенсійний Фонд. Якщо авто куплене в автосалоні, воно відповідно розмитнене, тому збір у ПФ вираховується лише від вартості автіки.

З 1 січня 2018 року встановлено новий прожитковий мінімум для працездатних осіб – 1762 грн. (раніше був 1700 грн.). У зв’язку із цим змінені ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації транспортного засобу, відзначають у Головному сервісному центрі МВСВ.

Для визначення розміру ставки збору в ПФ всі транспортні засоби поділяються на 3 групи, залежно від їхньої вартості. Від групи, в яку потрапляє конкретний автомобіль, залежить ставка: 3%, 4% чи 5% від вартості авто.

Відтепер, якщо вартість транспортного засобу: не перевищує або дорівнює 290 730 гривень – сплачується 3 % (якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Раніше гранична сума складала 280 500 грн.

Якщо автомобіль коштує від 290 730 до 510 980 гривень – 4 % (якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Авто коштує більше ніж 510 980 гривень – 5 % (якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Раніше 5% потрібно було платити, якщо машина дорожче 493 000 грн.

Відтак, при першій реєстрації транспортного засобу треба буде сплатити: "новий" збір у Пенсійний фонд, вартість спеціальної продукції (бланк та державний номер) та власне вартість послуги. Із документів з собою необхідно взяти договір купівлі-продажу автомобіля та паспорт.


                         



Коментарі