Головні Новини
Подобається

Очікування і реальність: як оновились зарплати українців

06/02/2018
Очікування і реальність: як оновились зарплати українців

Початок року – найпопулярніший час для підвищення зарплат, констатує кадровий портал. Напевно, в новорічну ніч побажали собі збільшення доходів дуже багато, а ось чи збулися ці побажання, з'ясувало дослідження.

Популярне: “Розмір пенсії буде зменшуватися з кожним місяцем”: Дізнайтесь кому так “пощастить”

Треба сказати, що для більшості опитаних українців минулий рік видався продуктивним в питаннях підвищення заробітної плати: 71% учасників опитування зазначили, що зарплату їм підняли рік тому. Для кожного 20-го період очікування з минулого підвищення зарплати становить два роки, а кожен п'ятий поскаржився, що його доходи ніяк не виросли з самого моменту працевлаштування.

Що стосується планів щодо підвищення зарплати, то, як з'ясувало дослідження, лише 45% компаній вирішили залишити все, як є. Кожен п'ятий учасник опитування похвалився тим, що в їх компанії за результатами року підняли зарплату абсолютно всім, ще стільки ж опитаних відзначили, що оклади підвищували тільки ключовим фахівцям. І лише 17% говорять, що їм підняли зарплату в зв'язку з підвищенням "мінімалки".

Словом, рік у фінансовому плані видався більш-менш вдалим у двох третин (67%) учасників опитування.

Правда, з цих щасливчиків тільки 12% задоволені в повній мірі – їм зарплату підняли навіть більше, ніж обіцяли! Більше половини констатують позитивний "статус-кво": фінансову мотивацію підвищили, як і планували. А для 34% учасників опитування підвищення не обійшлося без ложки дьогтю – зарплату підвищили, але менше обіцяного.

Скільки-скільки?
Найчастіше надбавка становила 10-20% – так відповіли майже 37% опитаних. Кожен четвертий отримав надбавку в розмірі 20-30%, а кожному п'ятому довелося задовольнятися 10% -ної надбавкою. Майже 8% виявилися в числі тих щасливчиків, яким оклади підняли більш ніж в півтора рази.

Правда, як з'ясував той же опитування, очікування самих співробітників були набагато вище.

Роботодавці свою скупість виправдовують багатьма факторами, в числі яких і таке пояснення: надбавка до заробітної плати є "коротким" і невдячним мотиватором, ефект від якого швидко сходить на «ні».

Опитані співробітники з цим категорично не згодні. 62% учасників опитування впевнені, що підвищення зарплати мотивує їх працювати краще! Правда, при цьому 38% вважають, що підвищення зарплати – святий обов'язок роботодавця, на яку відповідати підвищенням продуктивності зовсім необов'язково.

І що тепер?
Нагадаємо, що за даними Держстату за рік середня зарплата в Україні зросла на 35,5%.

"Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій в грудні 2017 року склала 8777 грн, що в 2,7 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн), – говориться в повідомленні статистичного відомства. – У порівнянні з листопадом розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 17,4%, а за останні 12 місяців (відносно грудня 2016 року) – на 35,5%".

Втім, економісти до всіх новин про нестримному зростанні зарплат продовжують ставитися скептично, і, як видно з усього вищесказаного, небезпідставно.

– По-перше, середня зарплата – це як середня температура по лікарні, – каже економіст Андрій Мартинюк. – У кого-то вона зросла на 1%, у кого-то – на 200%, а в середньому – на 35,5%. По-друге, не варто забувати про ціни, які теж не стоять на місці, так насправді збільшується не зарплати, а кількість купюр в наших гаманцях, та й то не у всіх. Так що до всіх цих заяв треба ставитися критично і довіряти все ж більше власним очам, а не життєствердним статистичними зведеннями.

Але повернемося до нашого дослідження.

Ті, хто залишився без підвищення зарплати, кажуть, що них залишаються кілька варіантів подальшого розвитку подій, найпопулярніший з яких – пошук нової роботи. Кожен четвретри-п'ятий планує поговорити з керівником, а багато хто просто перестануть "викладатися" на роботі.

В цілому відповідь на питання "Що ви зробите в цій ситуації?" виглядає так:

Почну шукати нову роботу 43%
Поговорю з керівництвом 22%
Перестану викладатися на 100 відсотків 18%
Нічого не буду робити 9%
Знайду підробіток 8%


                         



Коментарі