Економіка України
Подобається

Заберуть субсидію: що варто знати українцям

08/01/2018
Заберуть субсидію: що варто знати українцям
Оскільки Кабінет міністрів більше грошей виділяє на виплату зарплат і пенсій, уряд буде намагатися заощадити на субсидії.

 

У цьому році на субсидії планують витратити 71 млрд грн. У цю суму входять 9 млрд грн, які не виплатили в минулому році. Однак головне нововведення цього року – субсидії частково монетизують. Тобто будуть платити постачальникам комунальних послуг реальні гроші, а не виробляти взаєморозрахунки газом, як це відбувається зараз, пише Realist.

 

Одне із завдань Кабміну – скоротити кількість субсидіантів, впевнений співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич. З цією метою чиновники вже прийняли кілька важливих рішень.

 

Поступово скорочують норми споживання. Субсидію призначають на соціальну норму. Якщо витрачати більше, за «зайве» доводиться платити повну ціну. У минулому опалювальному сезоні на опалення 1 кв. м виділяли 5,5 куб., в цьому опалювальному сезоні – всього 5 куб. Скоротилися і норми з центрального опалення – з 0,0548 до 0,0431 Гкал / кв. м.

 

Змінили тривалість опалювального сезону. Рішення про старт опалювального сезону приймають органи місцевої влади. Але ті українці, які живуть в приватних будинках або багатоповерхівках без центрального опалення, від місцевої влади не залежать. Якщо раніше субсидія покривала їм витрати на опалення з першого жовтня по перше квітня, в цьому опалювальному сезоні знижка для них буде нараховуватися тільки з 15 жовтня по 15 квітня. Фактично тривалість опалювального сезону для них скоротили на один місяць.

 

Популярне: Змушують повертати назад надбавку: Чому держава відбирає у пенсіонерів перераховану пенсію

 

 
Зважати на доходи будуть по-новому. Для оформлення субсидії знадобиться всього лише два документи – заява та декларація про доходи. До недавнього часу в декларації враховувалися доходи за минулий календарний рік, а при розрахунку субсидій на цей опалювальний сезон – за минулі шість місяців.

 

З одного боку, як пояснюють в Міністерстві соцполітики, це дозволяє актуалізувати доходи. Але з огляду на, що  зросла «мінімалка», індексувалися зарплати і пенсії, нові правила обліку доходу приведуть до скорочення розміру субсидій.

 


                         



Коментарі