Головні Новини
Подобається

Дізнайтесь вже сьогодні! Як трудовий стаж вплине на розмір ваших пенсій

14/12/2017
Дізнайтесь вже сьогодні! Як трудовий стаж вплине на розмір ваших пенсій

Крім подолання гендерної несправедливості при призначенні пенсій, уряд планує фіксувати коефіцієнт заробітку на момент досягнення пенсійного віку і переглядати його тільки за бажанням громадянина. Такий варіант можливий, якщо заробітна плата після виходу на пенсію збільшилася. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Популярне: Вам досі не дали надбавки до пенсії? Стало відомо, коли українці отримають підвищені виплати

"Наприклад, після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати. А далі що роблять наші роботодавці?" Ти пенсіонер, крім зарплати, ти отримуєш пенсію. Давай ми тобі знизимо зарплату". Проходить 5 років, він звільняється і йде до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд приймає персоніфікацію за ці 5 років і коефіцієнти вже нижче. І таким чином падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років", – зазначив Рева.
За його словами, заниження вартості робочої сили з часом негативно позначається на пенсіонерові.

"Є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії та переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з більш високим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо", – підкреслив міністр.

Рева відзначив, що зараз у пенсіонерів немає вибору.

"У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює, і його зарплата менше, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо зарплата стала вище, то за бажанням буде враховуватися і те, і те ( і стаж, і розмір зарплати – Ред.)", – зазначив міністр.

За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив в систему пенсійного забезпечення. "Ми плануємо в 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи", – підкреслив міністр.

Раніше Рева заявив, що в ході реалізації пенсійної реформи був відзначений один недолік – єдині правила нарахування. Термінів введення нових змін міністр не назвав, згадавши лише, що Кабмін такий механізм розробляє.