Економіка світу
Подобається

Вам досі не дали надбавки до пенсії? Стало відомо, коли українці отримають підвищені виплати

13/12/2017
Вам досі не дали надбавки до пенсії? Стало відомо, коли українці отримають підвищені виплати

На даний момент частині населення підвищили пенсійні виплати, іншій частині зробили мізерні надбавки, а дехто досі не може дочекатися на індексацію отриманих коштів. Особливо це стосується тих, хто пішов на пенсію у 2015-2017 рр., – близько 1,5 мільйона осіб. Але Міністерство соціальної політики України зазначило, що їхня пенсія буде проіндексована у 2019 році із врахуванням росту інфляції.

Громадяни, які отримали надбавку менше, ніж 140 гривень, а також інваліди, які мають державну допомогу, обов’язково отримають доплату за останні два місяці. Зокрема, пенсія за інвалідністю підніметься в середньому на 560 гривень вже в грудні поточного року.

Популярне: “Зарплати зростуть на 25%: Дізнайтесь кому “світить” таке щастя уже в 2018 році

Цікава ситуація із тими, хто мав спеціальну пенсію. Наприклад, державні службовці, народні депутати та їх помічники, журналісти, прокурори, судді, наукові співробітники. Для них не планується зростання виплат. Однак, за умови що спеціальна пенсія буде нижчою за трудову, можна відмовитися від першої на користь другої за особистим бажанням.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко окрему увагу приділив пільговим категоріям населення, особливо малозабезпеченим особам. Відомо, що поки не планують скасовувати певні пільги. Однак, до 2020 року хочуть замінити всі пільги на фінансові винагороди. «Ні від якої категорії людей, які мають право на заслужені пільги, ми не відмовимося, наприклад, це ліквідатори аварії на ЧАЕС. Але ми вже скасували пільги народним депутатам, держслужбовцям та іншим чиновникам різного рівня, в тому числі суддям, прокурорам», – наголосив Розенко. Основні пільги передбачають 50% оплати за житлово-комунальні послуги, безкоштовний проїзд, безкоштовний відпочинок.