Економіка України
Подобається

Коли українці стануть багатшими, а середня зарплата зросте до 10 тисяч: думка експертів

12/08/2017
Коли українці стануть багатшими, а середня зарплата зросте до 10 тисяч: думка експертів

За прогнозами експертів, за три роки добробут українців може повернутися на докризовий рівень

У наступному році, згідно до  бюджетної резолюції, мінімальна зарплата в Україні збільшиться на 522 гривні (до 3723 гривень). У 2019 м мінімалку піднімуть до 4173, а в 2020-м – до 4425 гривень. Таким чином, щорічно соціальні стандарти будуть піднімати на 6 – 16%. Середня зарплата, за прогнозними та оцінками Міністерства фінансів, в наступному році досягне 8629 гривень, в 2019-м – 9540 гривень, а до 2020-го українці зароблятимуть в середньому 10 537 гривень.


А щоб "наздогнати" докризовий рівень зарплат в доларах, впевнений виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, повинен вирости ВВП в доларовому еквіваленті. "У нас в 2013 в середньому ВВП в доларах становив 170 мільярдів, а зараз – 100 мільярдів", – говорить експерт.


За оцінками Міжнародного фонду Блейзера, в середньому ВВП України в американській валюті повинен вирости на 75%, після цього рівень середніх в країні зарплат може досягти докризових 450 доларів. І тут не обійтися без структурних реформ, зниження адміністративного тиску на бізнес, створення сприятливого інвестиційного клімату та системної боротьби з корупцією. Детальніше про те, як Україна може "наздогнати" економіку Європи, можна прочитати тут.


До слова, в цьому році, згідно з прогнозом МВФ, ВВП України зросте на 2%. "Такими темпами, щоб повернутися на докризовий рівень, нам знадобляться десятки років. Ми повинні рости як мінімум на 5% ВВП на рік, а краще – як десять років зростав Китай – на 10% ВВП, тоді кожні п'ять років можна подвоювати свою економіку" , – упевнений Олег Устенко.
У той же час аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб підрахував: реальна заробітна плата з урахуванням інфляції на даний момент відстає на 14,7% від рівня 2013 року.

Популярне: Це не їдять навіть таргани: які продукти вбивають настрій

"Потрібене зростання середньої реальної зарплати з нинішнього рівня на 14,7%, щоб повернутися до рівня добробуту 2013 року. Зростання реальної зарплати на таку величину – непросте завдання для економіки. Для цього потрібен порібно зростання ВВП і продуктивності праці. За найоптимістичнішими підрахунками, такого зростання можна домогтися протягом трьох років, якщо кожен рік реальні зарплати будуть показувати зростання близько 5% ", – пояснює експерт.


                         



Коментарі