Економіка України
Подобається

“Борг Януковича”: справу оприлюднять в середу!

28/03/2017
“Борг Януковича”: справу оприлюднять в середу!

Високий суд Лондона в середу оприлюднить рішення чи буде він розглядати позов РФ до України про борг за євробондами на 3 млрд доларів в прискореному порядку.


Про це повідомляється в порядку денному суду.


Рішення буде оприлюднено о 9:30 за лондонським часом.


Як відомо, в жовтні 2015 року після переговорів, які тривали близько півроку, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро підтримали їхню реструктуризацію.


Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% – на державні деривативи, виплати за якими в 2021-2040 роках залежатимуть від темпів зростання ВВП країни.


Згоди не було отримано лише за євробондами на 3 млрд доларів з терміном погашення 20 грудня 2015 року, викуплених Росією на кошти Фонду національного добробуту в кінці 2013 року.

Дивіться також: Мільйонам українців пенсії підвищать майже в два рази: подробиці “осучаснення”


РФ відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенному, а не комерційному, характері боргу.


МВФ визнав суверенний характер боргу, але зберіг можливість продовження фінансування України, незважаючи на дефолт щодо цього боргу.


У грудні 2015 року український уряд запровадив мораторій на виплату боргу за вказаними єврооблігаціями.
Врешті 17 лютого 2016 року траст – The Law Debenture Trust Corporation PLC, що діє за вказівкою Російської Федерації – подав до Високого суду Англії позов про стягнення заборгованості з України. Інтереси позивача в суді представляє міжнародна юридична компанія Norton Rose Fulbright.


Мінфін України до цього провадження долучив Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan – провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві в судах.


У своїх запереченнях українська сторона вказала, що угода про запозичення, укладена в грудні 2013 року, є недійсною, і не підлягає примусовому виконанню після низки причин.


Серед них: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур під час випуску єврооблігацій на 3 млрд доларів, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту, а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС.


В запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова.
Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуац

ії на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.


                         



Коментарі