Економіка світу
Подобається

З чого почати планування свого бюджету

13/04/2016
З чого почати планування свого бюджету

В чому проблема?

Насправді, велика частина людей страждає зайвим марнотратством. Ми не вміємо економити. Робимо необдумані покупки, а потім передаровуємо їх знайомим або зовсім викидаємо. І, як правило, не замислюємося про необхідність присутності десь під матрацом так званої фінансової подушки безпеки, яка допоможе утриматися на плаву, якщо ситуація за бортом зміниться не в кращу сторону. Але так не може тривати вічно. Особливо зараз, в період кризи і тотальної економії. Як же навчитися грамотно розпоряджатися своїм бюджетом і, при цьому, не перестаратися?

 

dengi

 

Озбройтеся калькулятором

Для того, щоб зрозуміти, скільки, куди і як часто ви витрачаєте, доведеться трохи попотіти і скласти план доходу і витрати. Для цього можна завести окремий блокнот або використовувати досягнення науково-технічного прогресу і зберігати всі дані в гаджеті, а ще краще – в хмарі. Отже, наша мета – сформувати власний фінансовий баланс. Випишіть, скільки коштів ви отримуєте кожен місяць, скільки витрачаєте на найбанальніші життєві потреби і куди діваються гроші, які залишаються у вас в гаманці після того, як за все заплачено. Якщо сума, що залишилася вас радує і ви примудряєтеся її відкладати, то можна сказати, що в питаннях економії ви досягли певного прогресу. Якщо ж ви живете на точці беззбитковості (тобто виходите на нуль), то вам є куди рости. А в ситуації, коли перед підсумковою сумою красується жирний мінус, і в кінці кожного місяця ви просто змушені користуватися кредитним лімітом на своїй картці, потрібні негайні реформи.

Придбай нові звички

Записуйте всі свої витрати за день до деталей. А потім підводите підсумки за тиждень і місяць. На перших порах це буде навіть цікаво. Ви самі здивуєтеся, як багато витрачаєте на дрібниці, без яких цілком можна обійтися. Більш того, подібні розрахунки дадуть вам впевненість у власних можливостях і завжди допоможуть точно визначити, скільки грошей є у вас в гаманці на даний момент.

Облік і контроль

Ніколи не беріть з собою занадто велику суму. Особливо, якщо збираєтеся на шопінг. Це психологічно призводить до покупок. Розрахуйте приблизний максимум грошей, який вам буде потрібно і керуйтеся тільки цими засобами. Так ви поступово привчите себе купувати все, що потрібно, але не більше.

Скажіть "ні"

Іноді це буває нестерпно важко, але від деяких покупок краще відмовитися ще в магазині, ніж потім нескінченно шкодувати про витрачені гроші, бачачи ці речі в шафі або на полиці. Ні, ми не хочемо сказати, що в дівочому гардеробі не повинно бути особливих туфель, які все ще чекають свого зоряного часу, або сукні, яка так добре виглядає на вішалці, але абсолютно непристосована для того, щоб її носили. Важливо не перестаратися з такими покупками і завжди знати власну міру. Перш ніж придбати щось, подумайте, чи дійсно ця річ вам знадобиться. Якщо ні, то покупку поки краще відкласти.

Розраховувати тільки на себе

Привчайте себе відмовлятися від грошей в борг. І неважливо, мова йде про "кредитку", допомоги від колег-друзів або невелику позичку в банку. Щоб в одного прекрасного дня не жахнутися від кількості власних боргів, не дозволяйте собі покладатися на сторонню фінансову допомогу. Щоб уникнути спокуси "зайняти до зарплати", можна використовувати так званий метод чотирьох конвертів. Вільну суму грошей, яка залишається у вас на витрати, розділіть на 4 рівні частини (за кількістю тижнів у місяці) і розкладіть по конвертах. У тиждень ви можете витратити суму, яка знаходиться в одному конверті, але не більше. Відмінний спосіб не дозволяти собі зайвого.


                         



Коментарі