Махінації
Подобається

“Сім’я” Авакова: ЗМІ розкрили газові схеми міністра МВС України

14/01/2016
“Сім’я” Авакова: ЗМІ розкрили газові схеми міністра МВС України

У кріслі глави МВС Арсен Аваков не тільки зумів повернути всі втрачені раніше бізнес-активи, але і за допомогою сім'ї активно заробляє на видобутку газу, занижуючи його вартість і "оптимізуючи" податки.

Аваков прийшов у політику з газового бізнесу, де процвітає висока маржа, політична корупція і різні схеми відходу від податків. Формально сам міністр нічим подібним не займається – але у нього є дружина і син, на яких і оформлені всі численні активи глави МВС.
Справи у сімейної бізнес-групи йдуть непогано – вона не тільки повернула собі всі втрачені за часів Віктора Януковича активи, але і відмінно працює на ниві податкової "оптимізації": за один лише 2014 близькі до Авакова газовидобувні фірми недоплатили до держбюджету 98,2 млн грн.

Ядро бізнесу Авакова – група "Інвестор". До неї входить компанія "Енергія-95", яка володіє ліцензіями на видобуток газу на Денисовському і Мар'їнському родовищах у Харківській області.
Щоб оцінити перспективи заробітку на Мар'їнському родовищі, досить сказати, що в 2011 році "Енергія-95" заклала у вигляді забезпечення під зобов'язання пов'язаних з Аваковим фірм ще не видобутий газ з Мар'їнського на суму 1 млрд грн. А гривня тоді була істотно дорожче нинішньої, враховуючи її девальвацію в 2014-2015 роках.

На Денисовському родовищі газовидобувачі діють за традиційною для цієї сфери схемою спільної діяльності: "Енергія-95" володіє ліцензією, на її партнера – компанію Денисівську- оформлена частина об'єктів і трубопроводи, а ще одна фірма – "Гравеліт-21" – займається продажем видобутого газу . Всі ці структури входять до групи "Інвестор".
У 2014 з Денисівських надр група витягла 171,8 млн куб. м газу. Видобувша приблизно стільки ж в той період компанія мультимільйонера Вадима Новинського "Укргазвидобування" відзвітувала про те, що отримала на цьому понад 300 млн грн чистого прибутку. Однак добувачі, що працюють на Денисівському родовищі, показали дохід у 313,7 млн грн, з яких на прибуток довелося всього 11 млн грн.
Причиною стали демпінгові ціни, за якими Денисівський газ відправився на ринок. Все здобуте в 2014 партнери продали за 313,7 млн грн, тобто з розрахунку близько 1,8 тис. грн за тис/куб. м. При цьому середня ринкова ціна 1 тис. кубів становила на той момент не менше 4 тис. грн. У результаті добувачі недоотримали більше 373 млн грн. Враховуючи середній курс долара в 2014 на рівні 11,9 грн/$ 1, йдеться приблизно про $31 млн.

219277


                         



Коментарі