Махінації
Подобається

Обережно: українські банки придумали, як заробити на клієнтах

12/12/2015
Обережно: українські банки придумали, як заробити на клієнтах

Українські банки в умовах кризи все частіше придумують нові сопособи, як "витягнути" гроші зі своїх клієнтів.

442157

Так, один з українських банків нещодавно ввів комісію за неуспішну спробу зняття готівки з картки банку в будь-яких банкоматах. Платіж у розмірі від 5 до 7 грн. (залежно від типу тарифного пакету) стягується починаючи з другої неуспішної спроби, якщо отримання коштів неможливе через нестачу грошей на рахунку.

Таке нововведення не єдині на ринку. Найбільшу частку комісійних доходів банкірам традиційно приносить розрахунково-касове обслуговування бізнесу та громадян (зарплатні проекти, грошові перекази фізосіб, поповнення або зняття коштів з рахунків, інтернет-банкінг і т. д.). Саме з цими послугами і пов'язана більшість нововведень. Так, майже всі фінустанови вже стали брати комісію за поповнення клієнтом власного поточного або карткового рахунку. Вона складає в середньому 1-1,5% від суми поповнення, якщо клієнт вносить кошти через касу банку або інтернет-банкінг. За поповнення картки через термінал самообслуговування доводиться платити 1-3 грн. Зросли тарифи і за зняття готівки в банкоматі: отримання власних коштів тепер обходиться в 1-3% від суми, кредитних – 4-6%. Причому комісії беруть не тільки за зняття грошей з особистих карток, але також із зарплатних і соціальних. Багато фінустанов почали брати плату за повернення картки клієнта, забутої в банкоматі іншого банку (100-150 грн.). Також з'явилися комісії за невикористання кредитної карти.

Фінустанови стали активніше заробляти на наданні нестандартних послуг – продажу залізничних квитків, квитків на культурні та спортивні заходи. "Якщо раніше банки конкурували в тому, чи є у них комісія за РКО чи ні, то тепер вони змагаються в розмірі відсотка комісії за фінансові послуги", – розповідає виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Введення тих чи інших комісій банки зазвичай не афішують. Клієнти часто дізнаються про зміни постфактум, вже після того, як кошти були списані з рахунку.

Банкіри говорять, що в наступному році тарифи продовжать підвищуватися. Але розходяться в оцінках, наскільки серйозним може бути подорожчання. Одні стверджують, що вони виростуть не більше ніж на 5-10%, оскільки рівень розвитку технологій у галузі дозволить мінімізувати витрати, пов'язані з людським фактором. Інші кажуть, що розцінки на банківське обслуговування підвищаться на 20-25%. З'являться і нові види комісій. "Активізується інтернет- і мобільний банкінг, операції на ринку цінних паперів і валютному. У зв'язку з цим частка комісійних доходів у загальній структурі доходів банківської системи буде поступово збільшуватися", – вважає Коробкова.

 

Першим цю новину поширив агрегатор Корупція.Інфо 

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.korupciya.news&hl=ru

 


                         



Коментарі