Економіка світу
Подобається

Радник Путіна пропонує не повертати борги, обмежити купівлю валюти і заморозити ціни.

08/09/2015
Радник Путіна пропонує не повертати борги, обмежити купівлю валюти і заморозити ціни.

рубль

 

Радник президента Росії Сергій Глазьєв підготував доповідь про заходи щодо подолання ефекту від західних санкцій. Серед запропонованих заходів – обмеження на купівлю валюти юрособами і заморожування цін на ряд товарів. Доповідь Глазьєва буде представлена 15 вересня на засіданні міжвідомчої комісії Ради безпеки Росії з безпеки в економічній і соціальній сфері, повідомляє Корупція.Маркет з посиланням на газету "Коммерсантъ".

У розділі своєї доповіді, присвяченому "стабілізації курсу рубля, припинення відпливу капіталу і дедоларизації економіки" Глазьєв пропонує заборонити купівлю валюти юрособам "без підстав здійснення платіжних операцій".

Радник президента пропонує ввести "тимчасовий податок (резервування коштів)" на конвертаційні операції і транскордонні платежі. Крім того, Глазьєв закликає заборонити валютні позики нефінансових організацій і ввести обов'язковий продаж валютної виручки.

Для того, щоб стабілізувати ціни, на думку Глазьєва, необхідно тимчасово заморозити ціни на товари щоденного споживчого попиту, встановити "граничну маржу" в 25% між ціною виробника і роздрібною ціною, а також наділити ФАС правом "різко повертати" ціни на колишній рівень при їх коливанні.

У спеціальному розділі, присвяченому "нейтралізації антиросійських санкцій", Глазьєв пропонує дозволити російським компаніям відмовлятися від сплати боргу за кредитами від країн, які ввели фінансові санкції проти Росії.

Радник глави держави рекомендує конвертувати кошти Резервного фонду і ФНБ в золото і зобов'язання країн БРІКС. Спільно з країнами БРІКС Глазьєв пропонує створити систему міжнародних банківських розрахунків, яка заміняла б SWIFT.

Глазьєв пропонує виключити можливість переходу "стратегічних" підприємств у руки іноземців – при банкрутстві подібних підприємств на їх базі радник президента хоче створювати "народні підприємства".


                         



Коментарі