Ранок
Зарядка. Знаю, це складно, зранку дуже хочеться ще трішки поспати. Але якщо ти зважився жити без кави, то фізичні вправи просто необхідні. Варто знайти той вид занять, який приноситиме задоволення: наприклад, можна починати розтягуватися ще в ліжку. Або потягнутися й позіхнути. А потім встати й зробити ще кілька вправ.
Пробіжка.
Весна потрохи входить у свої права, тому бігати зранку буде не так холодно. На пробіжці ти остаточно прокинешся, адже тоді працюють усі групи м’язів, а до мозку надходить більше кисню – це чудове тренування й для нього. Звісно, можна бігати ввечері, але ранкові пробіжки – запорука енергії на цілий день.
Контрастний душ.
Найкраще почати з теплої води, потім перейти на холодну, а під кінець знову ввімкнути теплу. Обирай гель для душу з ароматами, які бадьорять: наприклад, цитрусові.
Якщо зазвичай пропускаєш сніданок і п’єш лише каву, то від цієї звички краще відмовитися. Калорійна їжа забезпечує енергією на весь день: урешті-решт, звідки братимуться сили, щоб звертати гори щоденних справ?
Наш варіант сніданку – вівсянка з фруктами (наприклад, бананом) чи сухофруктами, яєчня, бутерброд з чорним хлібом. Пропонуємо запивати чорним чаєм чи апельсиновим соком. Багато хто радить пити зелений чай. З власного досвіду можу сказати – зранку він точно не додасть енергії. Ще один варіант – напій з цикорієм, або ж какао.
День
Пиши вручну.
Протягом дня ми часто робимо нотатки, конспектуємо лекції. Замість електронних гаджетів краще використовувати традиційний аркуш паперу та ручку: так ти змусиш мозок працювати активніше (і руки теж).
Склади графік роботи. Без кави ти можеш почуватися знесиленим і сонним. Внутрішній голос буде казати: «Відпочинь, дедлайн же не завтра, ще встигнеш усе виконати». Твоє завдання – не піддатися на його вмовляння. Тому обов’язково складай графік роботи, плануй кілька найважливіших справ і обов’язково виділяй орієнтовний час на їх виконання. Так ти триматимеш себе в певних межах і підсвідомо розумітимеш, що часу на відпочинок немає. А ще – робота відволікає від бажання поспати.
Створюй незручності.
Сиди не в м’якому кріслі, а на твердому стільці, постійно тримай спину рівно, став будильник з нагадуванням «Не відволікайся на соціальні мережі». Якщо ти звик працювати вдома й ця атмосфера навіює нудьгу та бажання погортати стрічку в Facebook – спробуй відвідати коворкінг чи звичайний Інтернет-центр. Головне – змінити обстановку.
Їж те, що любиш.
Ось працюєш, працюєш, і сили потрохи тебе покидають. Рука так і тягнеться приготувати каву. Але не піддавайся: краще з’їж те, що найбільше смакує. Ласощі подарують не тільки задоволення та хороший настрій, але й наснагу продовжувати роботу.
Вечір
Пий апельсиновий сік або фреш.
Якщо ти продовжуєш працювати ввечері, енергія просто необхідна, і кава – не єдине її джерело. Хороший варіант – випити склянку апельсинового фрешу. Не варто купувати сік у супермаркетах, краще зробити самостійно вдома.
Для тих, хто не надто полюбляє фреш, є інший варіант – смузі. Змішай в блендері яблуко, моркву та банан або приготуй овочевий мікс з кефіру, огірка, петрушки. Якщо потрібної техніки немає – подрібни виделкою банан, додай молока чи кефіру. Інгредієнти можна обирати на власний смак: головне експериментувати.
Зателефонуй важливій людині.
Ніщо не бадьорить краще. Зателефонуй батькам, близькому другові чи коханій людині, поговоріть про що-небудь. Настрій одразу ж покращиться, а за спиною буквально виростуть крила.
Оточи себе «правильними» ароматами. Придбай у аптеці ароматичні олії із запахом лимона, грейпфрута чи апельсина. Також може бадьорити аромат кави. Накапай трішки рідини на серветку й поклади поруч – кімната відразу наповниться ароматом, що дарує енергію.
Увімкни яскраве світло.
Не сиди біля тьмяної настільної лампи. Яскраве світло створює ілюзію дня: автоматично з’являється відчуття, що потрібно працювати й бути продуктивним.