EBITDA (фінансовий показник) компанії ДТЕК Ахметова к кінцю 2016-го перевалив за 10 млрд гривень завдяки так званій формулі «Роттердам +»
Про це повідомляє Корупція Маркет, посилаючись на опубліковані дані на сайті ДТЕК.
Компанія ДТЕК Ріната Ахметова в IV кварталі 2016-го подвоїла показник EBITDA у порівнянні з першими дев’ятьма місяцями року.
Так, згідно зі звітом компанії, річний показник EBITDA всієї групи складає 17,80 млрд грн. У перші три квартали цей показник склав 7,33 млрд грн. Тому за IV квартал EBITDA склав 10,47 млрд грн, що більше аналогічного показника за весь 2015 рік.
дивіться також: Лайфхак для жителя багатоповерхівки: як урізати платежі на третину
Крім того, ДТЕК значно наростив кількість «грошових коштів та їх еквівалентів». Станом на кінець 2105-го в компанії було 706 млн грн., а на кінець грудня 2016 року – вже 7,545 млрд грн.
Слід зазначити, що в 2016 році також значно подорожчали єврооблігації ДТЕК. У попередні два роки вони дешевшали на тлі критики групи Ахметова з боку президента Петра Порошенка і співвласника компанії ICU Володимира Демчишина, який займав посаду міністра енергетики та вуглепрому. При цьому облігації, що дешевшали скуповувала компанія ICU.
Взимку 2015-2016 років НКРЕКП, очолюваний колишнім співробітником ICU Дмитром Вовком, розробила так звану формулу «Роттердам +» для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС. Формула передбачає, що в тариф закладається вартість вугілля за котируваннями в порту Роттердама, до якої додається вартість доставки палива до України.
Після введення в дію «роттердамської» формули електроенергія від ТЕС значно подорожчала. При цьому подорожчали і єврооблігації ДТЕК. Дохід по них отримує в тому числі і той, в чиїх інтересах скуповувала облігації компанія ICU – співвласник фірми Макар Пасенюк, який є фінансовим радником президента Петра Порошенка.