Технології
Подобається

Що буде, якщо не вимкнути телефон в літаку

12/03/2017
Що буде, якщо не вимкнути телефон в літаку

Можна використовувати стільниковий телефон летить на літаку? Ця тема стає предметом все більш спекотних дискусій в той час, як авіакомпанії намагаються йти в ногу з постійно мінливими технологіями. Зазвичай, коли ми сідаємо в літак і пристібаємо ремені, проходить стюардеса, нагадуючи, що телефони треба переключити в режим польоту або і зовсім вимкнути. Але що станеться, якщо ви цього не зробите? Відповідь неясний. Про це пише internetua.

Давайте почнемо з основних фактів. Потенційні проблеми з безпекою пов’язані з тим, що, коли ви знаходитесь на висоті більше 3 км, сигнал телефону досягає великої кількості вишок зв’язку, і стає дуже потужним. Це може перевантажити мережі на землі. Але жодного разу не зафіксовано випадки, коли мобільний телефон став причиною аварії літака.

“Зрозуміло, телефоном літак не собъешь, – розповідає колишній інженер “Боїнг” Кенні Кирчоф. – Проблема в іншому. Сигнал може створити наводку на прилади, ускладнити роботу пілотів під час критично важливих частин польоту. Зліт і посадка вимагає від них максимальної концентрації і без втручання електроніки”.

З розвитком технологій ці ризики все більше застарілі. У 2014 році Європейська Асоціація Авіаційної Безпеки заявила, що електронні пристрої не становлять загрози для безпеки літаків. Але ця заява не була зазначенням: доводити або не доводити, що їх системи не піддаються впливу мобільників, залишилося за авіакомпаніями.

Багато авіакомпанії вже пройшли цю оцінку і дозволяють “бортові” дзвінки через внутрішні мережі, наприклад, AeroMobile або On Air. Це, як правило, великі авиакомпаниии: Emirates, Virgin Airlines, British Airways і ще 27 перевізників. Мережа On Air функціонує на борту приблизно половини всіх літаків.

При цьому Управління цивільної авіації США все ще забороняє розмови по мобільному на борту. “Голосовий зв’язок заборонена на борту наших літаків”, – повідомляє Елізабет Кору, піарник Управління. – Ми заборонили мобільники з міркувань безпеки. Ми забороняємо все, що навмисно випускає сигнал, і мобільні телефони входять в цей список. Продемонструвати, що телефон не є причиною електронних перешкод для їх приладів – справа авіакомпанії. Але телефони створюють перешкоди”.

При цьому дослідження, проведене американським Управлінням у 2012 році також прийшов до висновку, що “органами цивільної авіації не зафіксовано жодного випадку, коли стільниковий телефон впливав би на безпеку польоту”.

До того ж на борту можна встановити мініатюрну базову станцію, яка дасть пасажирам можливість використовувати телефон і при цьому захищає електроніку від перешкод.

“Сучасна електроніка захищена від збоїв”, – розповідає Еллісон Марки, фахівець з авіаційної безпеки. – У кабіні немає чарівного датчика, який показує, що десь на борту не відключений телефон”.

Заборона на телефони на борту з’явився близько 20 років тому, і тоді захист електроніки від перешкод, що наводяться наземними точками зв’язку, дійсно була значущим питанням. Зараз існують технології, які роблять доступними дзвінки з літака. Але це все залишається на розсуд авіакомпанії. Також на розсуд авіакомпанії залишається розробка будь-яких зручних їм правил використання телефону в повітрі: чи дозволять вони інтернет, смс або дзвінки на рейсах.

“Технологія, яка дозволяє повноцінно використовувати телефон на борту літака, давно існує. Питання в тому, чи є на це попит”, – стверджує Марки. – Можливо, пасажири відреагують на це не як на перевагу, а як на недолік. І без того досить сумно на довгих рейсах опинитися на сусідньому сидінні з надто балакучим або храпящим пасажиром. Додайте те, що ваш сусід, можливо, буде весь рейс голосно обговорювати по телефону свої емоції від польоту і турбулентності або нового хлопця своєї племінниці – і зрозумієте, що результат дозволу дзвінків на борту може бути аж ніяк не позитивним”.