Махінації
Подобається

Не дай себе ошукати! Як розпізнати фішинговий сайт (інфографіка)

20/02/2017
Не дай себе ошукати! Як розпізнати фішинговий сайт (інфографіка)

Фішингові сайти часто «маскуються» під легальні сервіси: для поповнення мобільного, для здійснення грошового переказу з картки на картку, для отримання онлайн-кредиту на карту, для продажу авіаквитків та інші.

Насправді, шахрайські веб-ресурси не надають цих послуг. Фішингові сайти створюються з однією метою — змусити користувача залишити дані своєї картки: користувач вводить їх у спеціальній платіжній формі на шахрайському сайті. Послуги, які обіцяє лже-сервіс, не надаються, але дані картки вже були вкрадені.

Згодом шахраї використовують ці дані для здійснення грошових переказів з картки користувача.

Деякі фішингові сайти, які пропонують зробити грошовий переказ з картки на картку, крадуть гроші з картки в реальному часі: підставляють номер картки шахрая замість зазначеного номера одержувача. У підсумку, грошовий переказ відбувається, але гроші потрапляють на рахунок злочинця.

573583411119f1f75ede55f104587c17


Фішингові сайти мають низку ознак, за якими їх можна розпізнати:

  • Це новий сайт, у якого відсутня репутація (немає відгуків та іншої інформації про сервіс в Інтернеті).
  • Сайт не зареєстрований на домені національного рівня (.UA).
  • Сайт створений недавно і зареєстрований тільки на 1 рік. Введіть «whois.com\\whois\\назва сайту в пошуковій системі, щоб отримати цю інформацію.
  • Дані ніяк не маскуються під час введення (легітимні сервіси зазвичай маскують дані, наприклад, за допомогою «зірочок», або використовують віртуальну клавіатуру).