У китайській «Венеції», місті Вучжен, почали тестувати унікальну технологію – розпізнавання осіб замість пред'явлення квитка.
Щорічно історичне місто Вучжен, знаменитий своїми каналами і стародавньою архітектурою, відвідують мільйони туристів, передає Корупція. Маркет
Щоб скоротити час очікування при вході, інтернет-компанія Baidu (китайський аналог Google. – прим.) Запропонувала використовувати замість звичайних квитків технологію розпізнавання осіб.
Як це відбувається на практиці? Коли ви вперше приходите в Вучжен, вас фотографують і завантажують знімок в базу даних.
Потім, коли ви хочете пройти в певну частину парку або отримати доступ до пам'ятки, вам не потрібно ставати в чергу за квитком – досить підійти до стенду з планшетом.
Він визначить, чи є ваше обличчя в хмарному сховищі. Розробники стверджують, що вся процедура займає приблизно 0,6 секунди, а точність технології становить 99,77%.
«Квиток можна забути вдома або втратити, а особа – це те, що у вас завжди з собою, – каже керівник дослідницького центру Baidu Ендрю Ин. – Розпізнавання обличчя, хоча і не є панацеєю, все ж має багато переваг перед іншими методами ідентифікації».
У використанні біометричних даних для авторизації немає нічого нового, але вони не завжди ефективні. Наприклад, у людей похилого віку в силу вікових змін не завжди вдається відсканувати відбитки пальців. А систему сканування сітківки ока можна перехитрити за допомогою фотографії.
Baidu не керує роботою системи і збирає дані про відвідувачів. Ліцензія на систему розпізнавання осіб і сервери з інформацією належать парку. Технологією вже зацікавилися інші туристичні об'єкти Китаю, і не виключено, що в найближчому майбутньому вона стане повсюдною.
Один з партнерів Baidu паралельно займається розробками системи розпізнавання осіб для домашнього використання. Тобто фотографія людини буде замінювати ключ в будинок. Ин вважає, що така технологія буде особливо корисною у сфері короткострокової оренди житла.