Президент Росії Володимир Путін, можливо, хоче взяти паузу, перш ніж почати обговорення скасування санкцій з американським президентом Дональдом Трампом.
Про це пише видання Bloomberg у статті, передає Корупція Маркет.
Санкції були перешкодою в розвитку економіки РФ з 2014 року і продовжують чинити певний тиск на рубль, навіть коли його курс відновився в минулому році на тлі стабілізації цін на нафту. На думку більшості опитаних Bloomberg економістів, якщо США послаблять свою хватку, російська валюта зміцниться на 5-10%; 41% респондентів прогнозують приріст в розмірі від 1% до 5%.
Несподівана перемога Трампа на виборах вже викликала припущення, що він послабить тиск США на російську економіку, що призведе до припливу туди капіталу у валюті. Більш сильний обмінний курс зведе нанівець конкурентоспроможність місцевих виробників, з-за чого влади в Москві минулого тижня підготували план відновлення закупівлі іноземної валюти для забезпечення більшої передбачуваності рубля.
"Російські чиновники будуть не дуже раді відновлення рубля і, безумовно, втрутяться, — сказав Вадим Біт-Аврагим, фінансовий менеджер компанії Kapital Asset Management в Москві. — Подивіться на їх реакцію на поточний стан валюти. Звичайно, вони не дозволять рублю занадто сильно зміцнитися".
Накладені США санкції, пов'язані з українським кризою, не стали предметом перших телефонних переговорів між Трампом і Путіним у суботу, за словами прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова, хоча президент США раніше (ще до голосування, у своїй передвиборній риториці, — ONLINE.UA) заявив, що може розглянути питання про визнання російської анексії Криму, а також питання зняття санкцій.
Дія санкцій
У той час як деякі обмеження включають тільки заборона на поїздки і заморожування активів людей, яких США вважають причетними до війни в Україні, найбільший збиток завдали обмеження доступу до ринків іноземного капіталу для деяких з найбільших компаній Росії — від головного добувача нафти "Роснефти" до "Ощадбанку". Російська валюта стала об'єктом найбільших у світі спекуляцій на підвищенні курсу з моменту досягнення рекордно низького рівня в минулому січні. Карбованець уже піднявся майже на 2% по відношенню до долара в 2017-му, після своїх кращих показників в 2016 році, коли він додав 20%.
Російський рубль торгувався на 0,3% слабкіше за станом на 11:37 ранку за московським часом 30 січня — на рівні 60,1150 рубля за долар. Рубль "ймовірно, отримає найбільше вигоди", якщо США послаблять тиск санкцій, і, можливо, підвищиться у вартості до 55-57 по відношенню до долара, за даними Банку Америки. Це приблизно той рівень, який, за словами міністра промисловості РФ Дениса Мантурова, може становити небезпеку для конкурентоспроможності російських виробників на зовнішніх ринках.